AktualitātesIedzīvotājiemAtbalsts iedzīvotājiemSvarīgi

Aicina vecpilsētas iedzīvotājus uz ikgadējo logu akciju

Kuldīgas restaurācijas centrs arī šogad aicina Kuldīgas vecpilsētas ēku un dzīvokļu iedzīvotājus, īpašniekus un apsaimniekotājus sakārtot namu logus.

Aicinām izmantot iespēju bez maksas sakārtot sava īpašuma logus, iepriekš līdz 19. aprīlim zvanot uz norādīto tālruni vai sūtot e-pastu.

Pirmdien, 29. aprīlī pl. 17:00 Restaurācijas centrā Baznīcas ielā 30, tiem iedzīvotājiem, kuri iepriekš būs pieteikušies, tiks rīkots praktisks pasākums “Logu regulārā apkope”, kura laikā būs iespēja noslēgt sadarbības līgumu, noskatīties filmu par praktiski veicamajiem darbiem un uzdot sev interesējošos jautājumus. Centra restauratori stāstīs un praktiski rādīs iedzīvotājiem, kā un cik bieži jāveic logu rāmju apkope. Restaurators Mihails Sivuhins stāstīs par krāsu toņu izvēli, krāsām un materiāliem, kuri būtu jālieto, lai logi ilgāk kalpotu. Iedzīvotāji paši varēs apgūt logu stiklu ieķitēšanu, jo vēsturiski Kuldīgā stikli nav bijuši stiprināti ar līstēm, šis vecpilsētai neatbilstošais paradums ieviests padomju laikos. Praktisko  darbu veikšanā iedzīvotājiem palīdzēs centra amatnieki.

Praktisko darbu veikšanu pie logiem varēs uzsākt no 8.maija. Ievērojot lineļļas un katras krāsas kārtas žūšanas laiku un metodiku, darbs kopumā ilgst 1,5 mēnešus un prasa darbošanos 1-2 reizes nedēļā. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, centrs būs atvērts akcijas dalībnieku vajadzībām arī pēc plkst. 17:00.

Kuldīgas novada pašvaldība pasākumu atbalsta, piedāvājot izmantot darbu veikšanai nepieciešamos instrumentus, lineļļu rāmju gruntēšanai, ķiti un krāsas darbu paveikšanai bez maksas. Tādējādi šī būs reāla iespēja iedzīvotājiem pašiem bez maksas, izmantojot savu laiku un darbu, sakārtot sava nama logus.

Pieteikties un iegūt sīkāku informāciju var zvanot Kārlim Heniņam pa tālr. 25680931 darba laikā vai sūtot e-pastu uz karlis.henins@kuldigasnovads.lv līdz 19.aprīlim.

Atgādinām, ka Kuldīgas vecpilsētā atbilstoši Kuldīgas novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu prasībām nav atļauta PVC jeb tā saukto “pakešu” logu montāža ne iekšējām, ne ārējām vērtnēm. Šie noteikumi attiecas gan uz ielas puses fasādēm, gan iekšpagalmiem.

Tā kā Kuldīgas vecpilsētas unikālā pilsētvide ir pasaulē vienīgā tik labi saglabājusies liecība no Kurzemes un Zemgales hercogistes perioda, tad ir svarīgi turpināt tā laika būvtradīciju saglabāšanu. Koka logi ir viena no šīm īpašajām vērtībām, kurus vēsturiski izgatavoja no priedes koka. Atbilstoši logu izgatavošanas periodam, tiem ir atšķirīga konstrukcija, forma un rūšu dalījums. Piemēram, Baznīcas ielā vien, var atrast 7 tipoloģiski dažādus logu veidus, kuri saglabājušies līdz mūsu dienām.