JaunumiPolicija

Aicina droši baudīt peldēšanās priekus un vasaras brīvlaiku

Līdz ar vasaras brīvlaika un peldsezonas sākšanos, Kuldīgas novada pašvaldības policija lūdz vecākiem ar savām atvasēm veikt pārrunas, lai atgādinātu par uzvedību un rīcību atpūtas laikā.

No 27. maija līdz 15. septembrim katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 22.00 Mārtiņsalas peldvietā strādā glābēji, kuri rūpējas par iedzīvotāju drošību. Tomēr glābēju uzraugāmā teritorija ir liela, tādēļ vēlama arī vecāku un līdzcilvēku iesaistīšanās.

Bērni bez pieaugušo uzraudzības peldēt nedrīkst – uz peldi jāņem līdzi vecākais brālis vai māsa, vecvecāki vai kāds cits radinieks. Savukārt vecākiem tiek lūgts rūpīgi sekot savai atvasei peldes laikā, nevis lūkoties telefonā vai sauļoties. Tāpat Mārtiņsalas peldvietā peldēšanas zona ir nodalīta ar bojām, tādēļ glābēji aicina tālāk par tām nepeldēt.

Glābēji lūdz peldētājus nelēkt ar galvu pa priekšu Ventas rumbā, jo tas ir ārkārtīgi bīstami, kā arī pārgalvīgi ar bērniem necensties pārbrist Ventas rumbu.

Glābēji atgādina, ka peldēties alkohola un narkotisko vielu reibumā ir ļoti riskanti un Mārtiņsalas teritorijā smēķēt un lietot alkoholu nav atļauts. Tāpat uz pludmali nedrīkst vest suņus.

Vajadzības gadījumā glābēji var sniegt pirmo palīdzību, kā arī glābējiem ir pieejama “aptieciņa”, palīdzot cilvēkiem ar dažādām brūcēm un sasitumiem.

Glābēju ēka aprīkota ar apskaņošanas sistēmu, kas ļaus peldētājus brīdināt gan Mārtiņsalā, gan Ventas rumbā. Vajadzības gadījumā glābēji izmantos arī megafonu.

Savukārt Kuldīgas novada pašvaldības policija lūdz vecākiem saviem bērniem jāatgādina par rīcību uz ielas, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, pareizi un droši šķērsojot brauktuvi. Tāpat jāatgādina par drošību, braucot ar velosipēdu vai skrejriteni. Lai izvairītos no negadījumiem, pašvaldības policija lūdz brauciena laikā lietot aizsargķiveres. Tāpat vēlams bērniem izstāstīt, kā rīkoties, kad iegūtas traumas, vai rīcību citās krīzes situācijās.

Pašvaldības policija aicina vasarā vecākiem īpaši pieskatīt savas atvases. Kārtības sargi atgādina, ka nepilngadīgas personas bez pieaugušā uzraudzības uz ielas nedrīkst atrasties ilgāk par plkst. 23.00.

Kuldīgas novada pašvaldības aicina neskaidrību, vai palīdzības gadījumos, zvanīt patruļai uz tālruni 28881288, vai arī sūtīt ziņu/attēlus “WhatsApp” aplikācijā.