AktualitātesVecpilsētas svētki

“Adatu skatuve” Kuldīgas Vecpilsētas svētkos priecēs ar noskaņas koncertiem un novadnieku priekšnesumiem

Kuldīgas Vecpilsētas svētku programma top ciešā sadarbībā ar iedzīvotājiem un uzņēmējiem – arī “Adatu skatuve,” kas 26. un 27. jūlijā priecēs ar priekšnesumiem Kalpaka ielā, starp Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma jauno ēku un Adatu fabriku, tapusi pateicoties divām Kuldīgas novada ģimenēm – Baibai Mikālai un Ivaram Eglītim.

“Adatu skatuve”, viena no trim Vecpilsētas svētku skatuvēm, pašā Kuldīgas un manā sirdī, Kuldīgas vecās slimnīcas pagalmā! Tieši pirms četrdesmit gadiem te sākās mūsu darba gaitas medicīnā, man un sieviņai Rūtai. Te es kļuvu par slimnīcas vadītāju gandrīz ceturtdaļgadsimta garumā. Un tieši te top mūsu ģimenes lolojums – Medicīnas centrs. Šogad atklāsim pirmo kārtu – Kuldīgas doktorātu, vietu mūsdienīgai ģimenes ārstu koppraksei. Kad pašvaldības vadība aicināja atbalstīt Vecpilsētas svētkus, sekundes simtdaļā sapratu, ka mūsu ģimenes uzņēmumam jāatbalsta šīs skatuves tapšana. Kuldīgā, pilsētā ar dvēseli, līksmo arī mūsu dvēseles.” Tā Ivars Eglītis, SIA “Medicīnas centrs” valdes priekšsēdētājs.

Viņam pievienojas arī Baiba Mikāla, “Amazone grupa” īpašniece: “Lepojos ar savu pilsētu un gribas atbalstīt to cilvēku veikumu, kuri mūsu pilsētai piešķir īpašu šarmu. Šie svētki ir viens no veidiem, kā apliecināt to, ka Kuldīga ir pilsēta ar dvēseli. Manuprāt, svētki satuvina cilvēkus, vairo pozitīvismu un veicina lokālpatriotismu. Šī visa mums ikdienā nereti pietrūkst. Tādēļ cilvēkiem ir vajadzīgi svētki, kas par to atgādina.”

“Adatu skatuvē” Kuldīgas Vecpilsētas svētkos uzstāsies novadnieki – pianists Toms Mikāls un mūziķe Rūta Ķergalve, kā arī nostalģiskā popa grupa Kautkaili un dziedātāja Samanta Tīna, bet ar nakts koncertu priecēs čellists Mareks Radzēvičs. Tāpat būs iespēja baudīt Rīgas cirka izrādi “Pachamamo.”

Pateicoties pašvaldības un uzņēmēju atbalstam, visi koncerti būs baudāmi bez maksas.

Jau ziņots, ka no 26. līdz 27. jūlijam Kuldīga svinēs Vecpilsētas svētkus, kad par aizraujošām kultūrvietām kļūs netipiskas pilsētas vietas, ļaujot baudīt dažādus mūzikas un izklaides pasākumus.

Mūzika skanēs trīs skatuvēs – “Torņa skatuvē” pie jaunā skatu torņa, kur svētku laikā pulcēsies jaunieši, kā arī “Ventas skatuvē” – Ventas krastā, Senā ķieģeļu tilta pakājē, kur uz skatuves kāps Latvijā populāri mākslinieki. “Adatu skatuvē” – Kalpaka ielā, starp Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma jauno ēku un Adatu fabriku – būs iespējams baudīt noskaņas koncertus un novadnieku priekšnesumus.