AktualitātesFoto

Acīs mirdz prieks – Kuldīgas novada skolēni piedalās tautas deju koprepertuāra skatē

28.martā Kuldīgas Kultūras centrā norisinājās Kuldīgas novada skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu koprepertuāra pārbaude – skate, gatavojoties XIII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku lielkoncertam “Es atvēru Laimes dārzu”. Skatē savu veikumu atrādīja 13 tautas deju kolektīvi.

Katram kolektīvam bija jāizpilda divas obligātās dejas. Dejotājus vērtēja piecās vecuma grupās – 1. – 2. klašu, 1. – 4. klašu, 3. – 6. klašu, 5. – 9. klašu un 10. – 12. klašu grupā.

Priekšnesumus analizēja Dace Adviljone (horeogrāfe, Limbažu, Alojas un Salcgrīvas novadu skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītāja, VEF Kultūras pils Tautas deju ansambļa “Zelta Sietiņš” pedagoģe, Valsts izglītības satura centra Skatuviskās tautas dejas ekspertu komisijas dalībniece), Inga Pulmane (horeogrāfe, Rīgas pilsētas pašvaldības koncertorganizācijas “AVE SOL” bērnu deju ansambļa “Teiksmiņa” mākslinieciskā vadītāja) un Zigrīda Teivāne (ilggadīga Āgenskalna Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīva “Vainags” vadītāja,  X un XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku projektu vadītāja).

1.-2. klašu grupā Kuldīgas kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Stariņš” izcīnīja augstākās pakāpes diplomu. 1. – 4 . klašu grupā Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas bērnu deju kolektīvs “Austriņa” saņēma otrās pakāpes diplomu, Alsungas pamatskolas bērnu deju kolektīvs “Dzīpariņš” tika pie otrās pakāpes diploma. Otrās pakāpes diplomu piešķīra arī Vārmes pamatskolas bērnu deju kolektīvam “Dimdariņi”. Savukārt Ēdoles pamatskolas bērnu deju kolektīvs “Stārķēni” un Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas bērnu deju kolektīvs izcīnīja pirmās pakāpes diplomus.

3.-6. klašu grupā žūrija lēma otrās pakāpes diplomu piešķirt Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolas bērnu deju kolektīvam “Kuldīdzēni”, pirmās pakāpes diplomu Vārmes pamatskolas bērnu deju kolektīvam “Dimdariņi”, bet augstākās pakāpes diplomu Kuldīgas kultūras centra bērnu deju kolektīvam “Stariņš”.

5.-9. klašu grupā Vārmes pamatskolas bērnu deju kolektīvs “Dimdariņi” ieguva otrās pakāpes diplomu, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas bērnu deju kolektīvs “Austriņa” izcīnīja pirmās pakāpes diplomu, bet augstākās pakāpes diplomu saņēma Kuldīgas kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Stariņš”. 10. – 12. klašu grupā augstākās pakāpes diplomu izcīnīja Kuldīgas kultūras centra tautas deju ansamblis “Venta”.