AktualitātesPašvaldībaIzglītība

Svinīgi atklāj atjaunoto Kuldīgas Centra vidusskolu

Jaunā mācību gada priekšvakarā – 30. augustā –  pēc vairāk nekā divu gadu ilgas vērienīgas rekonstrukcijas atklātas pilnībā atjaunotās Kuldīgas Centra vidusskolas telpas.

Skolas atklāšanas pasākumā piedalījās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, SIA BILDBERG valdes loceklis Gatis Bērziņš,  SIA “Livland Group” pilnvarotā pārstāve Ance Bērziņa, jaunais Kuldīgas Centra vidusskolas direktors Krists Felš-Milbergs, iepriekšējā skolās direktore Brigita Freija,  Kuldīgas Attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Madara Dravniece, kā arī skolas pedagogi un skolēni.

Apjomīgais Kuldīgas Centra vidusskolas modernizācijas projekts pēc SIA “Livland Group” izstrādātā būvprojekta tika uzsākts 2021. gadā, tā ietvaros īstenota pilna ēkas pārbūve, lai izveidotu mūsdienīgu un ergonomisku mācību vidu ar atbilstīgu aprīkojumu un mēbelēm.

“Kuldīgas novads lepojas ar skolām, kurās ir moderna un droša mācību vide – skolām, kurās mācīties ir prieks un motivācija. Jums, Kuldīgas Centra vidusskolas saimei, šie divi gadi bijuši izaicinājumiem pilni, taču nu tie rezultējušies vēsturiskā un visam Kuldīgas novadam nozīmīgā notikumā.  Paldies būvniekiem par ieguldīto darbu, skolas vadībai par atbalstu, skolēniem un vecākiem par pacietību gaidot skolas atklāšanu. Vēlu, lai visai skolas saimei jaunā ēka kļūtu par otrām mājām, kas iedvesmo apgūt jauno un motivē iet tālāk – lai Kuldīgas Centra vidusskolas skolēnu sasniegumi izskan visā pasaulē.” Vēlēja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Prieku par jaunajām Kuldīgas Centra vidusskolas telpām pauda arī skolas direktors Krists Felš-Milbergs: “Man patiess prieks un lepnums par visu Kuldīgas Centra vidusskolas saimi, kam šie divi gadi bija izaicinājumiem pilni! Paldies vecākiem un skolēniem, kuri apbruņojās ar pacietību, pedagogiem par izturību un to, ka viņi spēja ceļot starp sešām ēkām un nodrošināt mācību procesu! Šobrīd entuziasma pilns gaidu jauno mācību gadu, līdz kuram atlikušas tikai dažas dienas! Klašu telpas ir ieguvušas mūsdienīgu un elegantu vizuālo skatu, skolēniem un pedagogiem būs iespēja izmantot moderno vidi, ar 21.gadsimtam atbilstošām tehnoloģijām, lai vairotu zināšanas, prasmes un motivāciju! Lai jaunais mācību gads mums visiem panākumu pilns!”

Skolas rekonstrukcijas gaitā atjaunota liela daļa klašu telpu un inženiertīklu, visā skolā ierīkota mūsdienu prasībām atbilstoša ventilācijas sistēma, kā arī modernizēta liela daļa elektronistalāciju. Kaut sākotnēji bija iecerēts pilnībā pārveidot tikai 7, tomēr pārmaiņas vizuālajā noformējumā ir piedzīvojušas visas klašu telpas. Vislielākās pārvērtības ir piedzīvojusi vecā sporta zāle, kuras vietā skola ir ieguvusi plašu multifunkcionālu mācību auditoriju, kā arī mēdiju mācību telpas. Tapusi arī piebūve otrajā stāvā, kur izveidots dabas zinību eksperimentu centrs “Ziemas dārzs.”

Kuldīgas Centra vidusskola lepojas ne tikai ar skaistu interjeru, bet arī jaunu aprīkojumu – 50 datoriem un 25 planšetēm, ekrāniem stundu sarakstiem un paziņojumiem, TV un interaktīvām tāfelēm, kā arī modernām un ergonomiskām mēbelēm – krēsliem, galdiem, mobiliem plauktiem, kas piemēroti mācību materiālu uzglabāšanai.

Būvdarbus Kuldīgas Centra vidusskolā kopš 2021.gada jūlija veica SIA “Bildbergs”, būvuzraudzību realizēja SIA “Būvētika”. Šo būvdarbu gaitā tika piedzīvoti gan pandēmijas radītie ierobežojumi un darba spēka trūkums, gan Krievijas uzsāktā kara rezultātā piedzīvotie materiālu trūkumi, degvielas un būvmateriālu sadārdzinājumi, kas kopā ar būvdarbu gaitā atklātajiem ēkas trūkumiem, kas obligāti bija jānovērš, lika būvdarbu kopējām izmaksām sasniegt 3 061 395.88  EUR apmēru (neskaitot PVN).

Skola tika atjaunota darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” SAM 8.1.2 “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” 2. kārtas projektā “Kuldīgas novada vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana”, kur tiek atjaunotas trīs Kuldīgas novada skolas: Kuldīgas I.Zeberiņa pamatskola, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola un Kuldīgas Centra vidusskola. Visu trīs skolu projekta attiecināmo izmaksu apmērs ir 6 191 460,51 EUR. No tiem 3 493 257 EUR ir no Eiropas Savienības ERAF fonda līdzekļiem, 1 888 742,46 EUR – Kuldīgas novada pašvaldības finansējuma daļa, bet 809 461,05 EUR – valsts budžeta dotācija pašvaldībām.