AktualitātesKultūra

Stāstnieku un mūzikas festivālā Zviedrijā

No 12. līdz 16. jūnijam Kuldīgas novada pārstāvji viesojās Stāstnieku un mūzikas festivālā Jungbī, ko organizēja Erasmus +  projekta “Storytelling  – a key to inclusive society” partneris – Kronenbergas stāstnieku asociācijas (“The Land of Legends”).

Braucienā piedalījās Kuldīgas novada Kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa, kultūras nodaļas speciāliste Agnese Lapsiņa, Kuldīgas novada muzeja muzejpedagoģe Baiba Vētrāja, Kurzemes kultūras mantojuma centra “Kūrava” vadītāja, stāstniece Ina Celitāne, mūziķe Rūta Ķergalve un Laidu muižas meistaru rezidences “Radošais visums” pārstāve Anita Mitriķe.

Vizītes mērķis bija gūt pieredzi, kā izmantot nemateriālo kultūrvēstures mantojumu vērienīga, starptautiska festivāla veidošanā, kā arī iepazīties ar stāstniecības tradīcijām Zviedrijā. Vizīte sniedza priekšstatu un idejas par to, kā organizēt šāda mēroga starptautisku stāstnieku festivālu, kas ir plaši apmeklēts un piedāvā vairāk kā 40 norises – stāstnieku priekšnesumus, koncertus, seminārus, bērnu programmu u.c.. Festivāla pasākumi četru dienu garumā notika uz mazākām un lielākām skatuvēm,  pilsētvidē un pagalmos, Jungbī pilsētā un apkārtējos ciematos.  Festivāla dalībnieku vidū bija  folkmūziķi un stāstnieki no Zviedrijas un Lielbritānijas. Arī latviešu grupa festivāla programmā pārstāvēja stāstniecības un mūzikas jomas.  Zviedru un latviešu pasakas kopā ar zviedru kolēģiem bilingvālā priekšnesumā stāstīja Ina Celitāne un Agnese Lapsiņa, savukārt ar oriģinālmūziku un tautas mūziku klausītājus iepriecināja mūziķe Rūta Ķergalve. Festivāla ietvaros notika seminārs, kura ietvaros dalījāmies ar Erasmus+ projekta līdzšinējo gaitu un rezultātiem – kā ar projekta aktivitātēm paplašinātas zināšanas par stāstniecību kā iekļaujošu un plaši izmantojamu metodi.

Paralēli festivāla notikumiem organizācijas vadītāja Tīne Vintere iepazīstināja ar Stāstniecības muzeju, kas bija festivāla epicentrā, kā arī ar Jungbī pilsētas nemateriālā kultūras mantojuma izpausmēm pilsētvidē – bērnu rotaļlaukumu, kas izveidots pēc mītiska pasaku tēla motīviem, un sienu gleznojumiem pilsētā, kas vēsta par stāstniecības tradīcijām. Devāmies izbraukumā ārpus pilsētas, apmeklējot stāstu maršrutu, kas izvietots trīs pašvaldību robežās un ar atraktīvām “pieturzīmēm” – īpašiem stāstu skapīšiem – vēsta par vietējām teikām un leģendām.

Gūtā pieredze deva iedvesmu un jaunas idejas, kā izmantot stāstniecību ikdienas darbā ar vietējam kopienām un kā veidot stāstniecības pasākumus kā daudzveidīgus un plaši apmeklētus kultūras notikumus.

Vizīte notika Erasmus+ projekta “Storytelling – a key to inclusive society” (NR. 2022-2-LV01-KA210-ADU-000099986) ietvaros.

Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.