AktualitātesJaunumi

SOS Ģimeņu atbalsta centrs “AIRI vecākiem” Kuldīgā

Biedrībā “Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija” 2018. gadā tika izveidoti SOS Ģimeņu atbalsta centri “AIRI vecākiem” piecās vietās Latvijā: Rīgā, Valmierā, Gulbenē, Bauskā un arī Kuldīgā, kuri kopš 2022.gada apvienojušies vienā centrā, saglabājot darbību visās piecās vietās.

SOS Ģimeņu atbalsta centrs “AIRI vecākiem” (turpmāk – Atbalsta centrs) sniedz atbalstu un pakalpojums audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem, kuri uzņēmuši savās ģimenēs bērnus, kuri zaudējuši savu vecāku aprūpi.

Atbalsta centrs ikdienā sniedz pakalpojumus audžuģimenēm, specializētajām audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem, viesģimenēm un tajās uzņemtajiem bērniem ar kurām noslēgta vienošanās par sadarbību. Pakalpojumu grozā ietilpst sociālā darbinieka un psihologa konsultācijas; citu speciālistu, piemēram, jauno audžuģimeņu mentors, atbalsta persona bērniem ar mācīšanās grūtībām, Marte Meo, speciālais pedagogs, atkarību speciālists, smilšu terapija, Hibuki terapijas u.c. speciālistu konsultācijas; bērna un ģimenes vajadzību izvērtēšana un individuāla plāna izstrāde un īstenošana; starpinstitūciju sadarbība; ikmēneša atbalsta grupas; regulāras zināšanu pilnveides mācības; saskarsmes nodrošināšana ar bērna bioloģisko ģimeni un radiniekiem; neformāli ģimeņu pasākumi; bērnu un jauniešu nometnes un mantiskie ziedojumi.

Atbalsta centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada bāriņtiesu apkopojis datus par iepriekšējiem diviem gadiem Kuldīgas novadā par bērniem, kuri nonākuši ārpusģimenes aprūpē, jo bioloģiskie vecāki nav spējuši nodrošināt savu bērnu aprūpi un audzināšanu, pieļāvuši vardarbību ģimenēs un bijuši augsti riski bērna veselībai un dzīvībai.

Kuldīgas novadā 2022.gadā:

  1. ārpusģimenes aprūpē atrodas 92 bērni (no tiem: audžuģimenēs – 27; aizbildnībā – 57; sociālās rehabilitācijas iestādē – 8);
  2. izņemti no riska ģimenēm – 17 bērni ;
  3. ģimenē atgriezušies – 3 bērni.

Kuldīgas novadā 2021.gadā:

  1. ārpusģimenes aprūpē atrodas 100 bērni (no tiem: audžuģimenēs – 28; aizbildnībā – 64; sociālās rehabilitācijas iestādē – 8);
  2. izņemti no riska ģimenēm -16 bērni;
  3. ģimenē atgriezušies – 2 bērni.

Pēc iepriekšējo divu gadu statistikas, redzams, ka bērnu skaits, kuri atgriezušies pie saviem vecākiem, ir salīdzinoši mazs. Tas nozīmē, ka šie bērni turpina uzturēties ārpusģimenes aprūpē, dažkārt līdz pat pilngadības sasniegšanai.

Atbalsta centram un Kuldīgas novada bāriņtiesai ir svarīgi, lai būtu vairāk šādu ģimeņu, kuras vēlētos kļūt par audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. Tā ir iespēja kādam bērnam, kuram tas ir visvairāk vajadzīgs – uzaugt ģimenē.

Plašāku informāciju, kā kļūt par audžuģimeni, aizbildni vai adoptētāju un citiem ārpusģimenes aprūpes veidiem, jūs varat iegūt, apmeklējot mūs klātienē Ventspils ielā 16, Kuldīgā, zvanot uz tālruni 25763191, mūsu mājas lapā www.sosbernuciemati.lv/airivecakiem,  kā arī interesējoties Kuldīgas novada bāriņtiesā.

Mīlošu ģimeni katram bērnam!