AktualitātesĒdoles pagastsĪvandes pagastsVārmes pagastsIedzīvotāju padomes

Sirdsdarbs savam pagastam – uz pirmo tikšanos sanāk Vārmes, Īvandes un Ēdoles iedzīvotāju padomes

Apņēmīgi, mērķtiecīgi un ar jaunām idejām pagasta attīstībā –  pašvaldības aicināti, uz pirmo tikšanos sanāca nesen ievēlētie Īvandes, Ēdoles un Vārmes iedzīvotāju padomes locekļi, lai iepazītos un pārrunātu turpmāko sadarbību.

Iepazīšanās reizē Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Agnese Buka izskaidroja iedzīvotāju padomju locekļiem viņu tiesības un pienākumus, kā arī aicināja uz veiksmīgu kopdarbu pagasta un visa novada attīstībā.

Nozīmīga loma padomes darbā būs pagasta pārvaldniekam, tāpēc tikšanās reizē piedalījās arī Īvandes un Ēdoles pagasta pārvaldniece Irita Riķīte, kā arī Vārmes pagasta pārvaldniece Lelde Ose. Padomes un pagasta pārvaldnieka sadarbība ir ļoti būtiska – gan domājot par attīstības iecerēm, gan kopīgiem spēkiem lemjot par kādu aktuālu jautājumu.

Taujāta, ko sagaida no iedzīvotāju padomēm, Agnese Buka teic, ka saredz tās kā papildu tiltu starp pašvaldību un iedzīvotājiem. “Tajā brīdī, kad vēlmju ir daudz vairāk nekā iespēju, iedzīvotāju padomes būs nozīmīgs atbalsta punkts un iezīmēs, kas ir pagasta svarīgākās prioritātes, pie kā vajadzētu turēties. Prieks, ka cilvēki ir gatavi darboties, nāk ar savām idejām un saprot – lai kaut kas notiktu, ir jāstrādā plecu pie pleca, visiem kopā. Ceru, padomes arī saliedēs vietējās kopienas, sadzirdēs vajadzības un aktīvi iesaistīties ieceru īstenošanā,” atzīst Agnese Buka.

Viens no pirmajiem darbiem iedzīvotāju padomes locekļiem būs priekšsēdētāja ievēlēšana, kā arī pagasta 2025. gada veicamo darbu apkopošana. A. Buka aicināja padomes locekļus izvērtēt un analizēt katra pagasta stiprās puses, domājot gan par cilvēkresursiem, infrastruktūras priekšrocībām, kultūras un sporta vērtībām, spēcīgām tradīcijām, uzņēmējdarbības resursiem un dabas vērtībām – lai kopīgiem spēkiem domātu ne tikai par jaunu projektu īstenošanu, bet arī to, kā esošās priekšrocības vēl vairāk stiprināt.

Īvandes pagasta iedzīvotāju padomē darbojas:

• Dzintars Knupke
  • Santa Šūna – Šauba
  • Mārcis Zīle
  • Alise Kociņa
  • Māris Millers

Ēdoles pagasta iedzīvotāju padomē darbojas:

• Sandra Ēķe
  • Agnese Moldovāne
  • Liene Upleja
  • Jānis Lasmanis
  • Vitālijs Šalkovskis

Vārmes pagasta iedzīvotāju padomē darbojas:

• Signe Petrēvica
  • Artūrs Palsāns
  • Līga Druvaskalna
  • Vineta Āboliņa
  • Juris Nespļaks

Aicinām arī citu mūsu novada pagastu iedzīvotājus pieteikties dalībai pagasta padomē. Kolīdz tiks sasniegts noteiktais kandidātu skaits, pašvaldība attiecīgajā pagastā rīkos iedzīvotāju padomes vēlēšanas.

Informācija par pieteikšanos šeit:  https://kuldigasnovads.lv/sakusies-pieteiksanas-darbibai-iedzivotaju-padomes/