KULDĪGAS PILSĒTAS DIENVIDU DAĻAS INFRASTRUKTŪRAS SAKĀRTOŠANA UZŅĒMĒJDARBĪBAS ATTĪSTĪBAI 2.KĀRTA (PROJEKTA NR. 6.1.1.3/1/24/A/010)

Projekta īstenotājs

Kuldīgas novada pašvaldība

Projekta vadītājs

Gita Rubežniece-Zute, tel. 28722718; Velga Siliņa, tel. 29241058

SIA "Kuldīgas ūdens"

Mērķi un uzdevumi

Projekta mērķis ir Kuldīgas pilsētas uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība atbilstoši pašvaldības attīstības programmai, izbūvējot nepieciešamo infrastruktūru videi draudzīgai un vides ilgtspēju veicinošai izaugsmei un jaunu darba vietu radīšanai pilsētas rūpnieciskās apbūves teritorijā, vienlaikus mazinot sociālekonomiskās grūtības, ko rada pāreja uz klimatneitrālu ekonomiku.

Projekta teritorija atrodas Kuldīgas pilsētas dienvidu daļā un ir turpinājums iepriekš īstenotam uzņēmējdarbības attīstības projektam.

Projektā veicamie darbi

• Rudzu ielas jaunbūve posmā no rotācijas apļa līdz Skrundas ielai un Zirņu ielas jaunbūve posmā no industriālās teritorijas līdz Rudzu ielai. Kopējais ielu garums 0,95 km.
  • Sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve 1,33 km garumā.
  • Ūdensvada izbūve 1,43 km garumā.
  • Lietusūdens novadīšanas sistēmas izbūve.
  • Gājēju ietves izbūve.
  • Apgaismojuma izbūve.
  • Teritorijas labiekārtošana ar atpūtas soliņiem, velosipēdu statīvu un atkritumu urnām.

Projekta rezultātā ir paredzēts sasniegt šādus iznākuma rādītājus:

• Komersantu, kas guvuši labumu no attīstītās publiskās infrastruktūras: vismaz 3 komersanti;
  • Jaunizveidotas darbvietas: 15;
  • Komersantu nefinanšu investīcijas nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos: 1 140 000 EUR.

Projektu plānots uzsākt uzreiz pēc Vienošanās par projekta īstenošanu noslēgšanas, t.i. 2024.gada IV ceturksnī un pabeigt līdz 31.12.2026.

Finansējums
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2 011 616,49 EUR, t.sk. 85% ir Taisnīgas pārkārtošanās fonda finansējums 1 709 874,02 EUR un 204 982,89 EUR ir pašvaldības finansējums, bet 96 759,58 EUR ir privātās attiecināmās izmaksas, ko sedz sadarbības partneris.
Projektu paredzēts īstenot sadarbībā ar pašvaldības kapitālsabiedrību SIA "Kuldīgas ūdens", kas tiks iesaistīts projektā kā projekta partneris, lai nodrošinātu vispārējas tautsaimniecības nozīmes pakalpojuma sniegšanai nepieciešamās infrastruktūras - ūdensvada un sadzīves kanalizācijas - izbūvi projekta ietvaros, nodrošinot finanšu līdzekļus projekta darbību priekšfinansēšanai.
Projekta ieviešana

Projekta hronoloģija:

17.04.2024. izsludināts būvdarbu iepirkums KNP 2024/12-K/TPF "Zirņu un Rudzu ielas būvniecība Kuldīgā, Kuldīgas novadā".
18.06.2024. izsludināts iepirkums KNP 2024/44-K/TPF "Būvuzraudzības pakalpojumi objektā “Zirņu un Rudzu ielas būvniecība Kuldīgā, Kuldīgas novadā”
30.08.2024. ar Centrālās finanšu un līgumu aģentūras lēmumu projekts apstiprināts.