AktualitātesPolicija

Pašvaldības policija jaunajiem motorolleru vadītājiem atgādina par drošību uz ceļa

Satiksmes drošības nedēļas ietvaros Kuldīgas novada pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju  vakar, 18. septembrī, Kuldīgā rīkoja reidu, lai jaunajiem motorolleru vadītājiem atgādinātu par Ceļu satiksmes noteikumiem un cieņu pret citiem satiksmes dalībniekiem.

Kuldīgas novada pašvaldības policija pēdējo nedēļu laikā saņēmusi vairākus zvanus ar sūdzībām no iedzīvotājiem, par to, ka jaunieši baros braukā pa ielām ar motorolleriem, iespējams, tādējādi pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Vasarā Pašvaldības policijā sūdzību nebija, bet tagad, sākoties rudens sezonai,  šī tēma  aktualizējusies. Pārsvarā iedzīvotājiem traucē spēkratu izpūtēja radītie trokšņi, tostarp arī vakara un nakts stundās, kā arī tiek vērsta uzmanība uz iespējamu ātruma pārsniegšanu.

Reaģējot uz ziņojumiem, pašvaldības policija jau iepriekš pārbaudījusi vairākus motorolleru un skūteru vadītājus, veicot pārrunas ar jauniešiem par Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu attiecībā uz citiem satiksmes dalībniekiem. Tāpat policijas patruļas ikdienas maršrutā iekļautas biežākās “motorolleristu” un “skūteristu” pulcēšanās vietas.

Lai kontrolētu situāciju un fiksētu dažādus pārkāpumus – piemēram, vadītāja apliecības un OCTA neesamību, drošības līdzekļu – ķiveru –  nelietošanu, ātruma pārsniegšanu, pašvaldības un Valsts policija apvienojuši spēkus reidā, dodoties Kuldīgas ielās, īpašu uzmanību pievēršot skolām un jauniešu pulcēšanās vietām.

Reidā piedalījās četras policijas ekipāžas – viena pašvaldības policijas, kā arī trīs Valsts policijas ekipāžas, tostarp ar motociklu. Ceļu satiksmes drošības uzraudzība tika veikta arī  video novērošanas kamerās, kuras fiksējušas vairākus motorolleru vadītāju pārkāpumus, arī par agresīvu braukšanu, kas tālāk nodota izskatīšanai Valsts policijai.

Akcijas ietvaros pašvaldības policisti veica patruļu pie Kuldīgas Centra vidusskolas, Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolas, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas, kā arī pa pilsētas teritoriju. Reida laikā pašvaldības policija apturēja četrus motorolleru vadītājus – jauniešus. Visiem jauniešiem bija motorollera vadītāja apliecības, taču bija dažādi citi pārkāpumi. Vienam nebija veikta obligātā transportlīdzekļa apdrošināšana, bez kuras satiksmē piedalīties nedrīkst. Divi jaunieši brauca agresīvi, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Viens vadīja motociklu, ar kuru pārvietojoties nepieciešamas A1 kategorijas tiesības – jaunietim tādas nebija, tāpēc turpināt ceļu viņš nedrīkstēja un tālākām darbībām tika piesaistīta Valsts policija.

Tikmēr Valsts policijas ekipāžas patrulēja visā pilsētas teritorijā, fiksējot pārkāpumus un uzsākot 6 administratīvos procesus – tostarp par tālruņa lietošanu pie stūres, kā arī motorollera vadīšanu bez vadītāja apliecības, par ko var tikt piemērots sods no 280 līdz pat 570 eiro. Tāpat policisti fiksējuši vairākus drošības pārkāpumus – trīs jaunieši motorolleri vadīja ar kārtīgi nenostiprinātām un neaizsprādzētām ķiverēm.

Reida laikā kārtības sargi aicināja jauniešus nepārsniegt atļauto ātrumu, uzmanīgi un droši iekļauties satiksmē – cienot gājējus, velosipēdistus un automašīnu vadītājus. Bieži nelaimes rodas jauniešiem esot pārgalvīgiem un neuzmanīgiem. Policija atgādina, ka vecāku pienākums ir bērnus sagatavot, lai viņi zinātu, kā droši iekļauties ceļu satiksmē un izvairītos no potenciālām nelaimēm. Tāpat vērš uzmanību uz vecāku atbildību, ja nepilngadīgs jaunietis pie motorollera stūres sēdies bez autovadītāja apliecības. Lai jaunajiem satiksmes dalībniekiem atgādinātu par drošību uz ceļa, policija šādus reidus rīkos arī turpmāk.