AktualitātesJaunumi

Pārrunā valsts ceļu posmu sakārtošanu Kuldīgas novadā

Foto: Ilze Grīnfelde

Ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs līdzās jautājumiem par pagastu attīstību un novada izaugsmes iecerēm, Kuldīgas novada iedzīvotājus īpaši interesē ceļu tīkla sakārtošana. Lai pārrunātu visus aktuālos jautājumus un nepieciešamību uzlabot vairākus valsts autoceļu posmus, Kuldīgas novada pašvaldības vadība – domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts, izpilddirektores vietniece Agnese Buka un pašvaldības speciālists būvvaldes vides daļas vadītājs Andris Megnis uz tikšanos aicināja Valsts SIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) Kurzemes reģionālās nodaļas vadītāju Arvi Taubi.

Sarunas sākumā A. Roberts pauda pateicību par LVC ieguldījumu novada ceļu infrastruktūras uzlabošanā – pēdējo gadu laikā veikta novadam nozīmīgu brauktuvju segumu atjaunošana, kas savieno Kuldīgas pilsētu ar Skrundu, Aizputi, Jūrkalni, Ventspili, Saldu un Zemīti. Dubultās virsmas segums uzklāts arī Kuldīgas – Basu ceļa pirmajos kilometros, kā arī Ēdoles – Gudenieku ceļā gar Zvirgzdu ezeru.

Arvis Taube apliecināja, ka LVC prioritāte ir savienot novadu centrus ar pagastu centriem, tāpēc arī turpmāk īpaša uzmanība tiks pievērsta novada administratīvo centru sasniedzamībai, sekmējot piekļuvi valsts un pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, mācību iestādēm, darbavietām. Tuvāko gadu laikā plānots uzlabot ceļu tehnisko stāvokli uz vairākiem Kuldīgas novada pagastu centriem – Vilgāli, Laidiem, Snēpeli, Gudeniekiem, Dzeldu, Pelčiem. Dažos objektos uzsākti projektēšanas darbi, lai varētu notikt asfaltbetona seguma atjaunošana.

Runājot par Basu ceļa turpmāko uzlabošanu, A. Taube informēja, ka pabeigta ceļa projektēšana līdz pat 18. kilometram (Dīgaiņu krustojums). Plānots izsludināt iepirkumu būvniecībai, lai grants seguma ceļam veiktu asfaltbetona seguma izbūves darbus. Novadā iezīmēti arī citi remontdarbi – tiks uzsākta projekta dokumentācijas izstrāde jaunam veloceliņam no Kuldīgas līdz Mežvaldei.

Pašvaldība vērsa uzmanību uz valsts nozīmes grants ceļu posmu apstrādi ar pretputes līdzekli, ko iedzīvotāji tikšanās laikā pagastos lūguši vairākkārt. LVC pārstāvji paskaidroja, ka pretputes pasākumi tiek veikti atbilstoši LVC izstrādātajām vadlīnijām –  vietās, kur atputekļošana ir veikta jau iepriekšējā gadā, to arī šogad turpinās. Par jauniem gadījumiem iedzīvotājiem vai pagastu pārvaldniekiem jāraksta iesniegums “Latvijas valsts ceļiem”  – katrs tiks izvērtēts, ņemot vērā vadlīnijas, iespējas un ceļu noslodzes mērījumus.

Sarunas laikā pašvaldība pauda Ēdoles pagasta iedzīvotāju lūgumu ciema centrā atjaunot brauktuves horizontālo marķējumu. LVC speciālisti pašlaik strādā pie tā risinājumiem. Tāpat lūgts ceļu infrastruktūras attīstības plānos iekļaut pagastu centru autobusu pieturu atjaunošanu. Pašvaldība saviem spēkiem jau atjaunojusi pieturvietas Snēpelē un Kabilē, darbi tiks turpināti Rendā, Pelčos un Vārmē. Aktualizēta saruna arī par Raņķu pagasta autobusa pieturas pārcelšanu, uz ko LVC norādīja, ka ieceres īstenošanai nepieciešama tehniskā projekta izstrāde, kas tuvākajā laikā netiek plānota.

Pašvaldību interesēja jautājums par aleju koku vainagošanu īpaši ceļa posmā uz Kabili, kur vecie koki jākopj, lai neradītu bīstamību autobraucējiem. Atkāroti pārrunāts lūgums noasfaltēt ceļu posmus, kas ved uz novada tūrisma un atpūtas vietām – piemēram, Usmas ezera atpūtas kompleksu, Ķikuru – Alsungas ceļu uz Maras muižu un citiem. A. Taube apstiprināja, ka šie posmi ir LVC uzmanības lokā, tomēr pagaidām veicamo darbu plānos nav iekļauti.