AktualitātesAttīstība / teritorijas plānošana

Paraksta līgumu par Zirņu un Rudzu ielas pārbūvi Kuldīgā

Turpinot Kuldīgas pilsētas uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstību, trešdien, 2. oktobrī, parakstīts līgums par Zirņu un Rudzu ielas pārbūvi Kuldīgā.

Kuldīgas pilsētas dienvidu daļā pie Ganību ielas rotācijas apļa tiks izbūvēta videi draudzīga un ilgtspēju veicinoša infrastruktūra, lai uzņēmējiem būtu potenciāls veikt uzņēmējdarbību un radīt jaunas darba vietas pilsētas rūpnieciskās apbūves teritorijā. Projekta ietvaros tiks izbūvētas divas jaunas ielas, kopumā 0,95 km garumā – Zirņu iela no rotācijas apļa līdz Skrundas ielai un Rudzu iela no industriālās teritorijas līdz Zirņu ielai,  kā arī sadzīves kanalizācijas tīkli un ūdensvads. Paredzēta arī lietusūdens novadīšanas sistēmas izbūve, gājēju ietvju un apgaismojuma izveide, kā arī teritorijas labiekārtošana – soliņu un velonovietņu izbūve.

“Novada ekonomikas izaugsme un iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošana ir nemainīga mūsu prioritāte, tai būtisks stūrakmens ir pašvaldības un uzņēmēju sadarbība. Mērķtiecīgi turpinām ieguldīt līdzekļus infrastruktūras attīstībā – vērienīgu pārbūvi Kuldīgā piedzīvo piecas ielas pilsētas industriālā rajonā kopumā gandrīz divu kilometru garumā, ar grantu konkursiem veicinām jauno uzņēmumu attīstību un meklējam iespējas piesaistīt papildu finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai. Arī šis projekts ir turpinājums iepriekš īstenotam uzņēmējdarbības attīstības projektam, kā rezultātā  būtiski uzlabosies industriālās teritorijas pieejamība, veicinot uzņēmējdarbības attīstību. Jau pirms projekta apstiprināšanas esam uzsākuši dialogu ar uzņēmējiem, iesaistoties diskusijās par komercdarbības attīstību  un jaunu darbavietu izveidi mūsu novada iedzīvotājiem. Veiktas arī pārrunas ar uzņēmējiem un AS “Sadales tīkls” par elektroenerģijas pieslēguma izveides iespējām.” Saka Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Zirņu un Rudzu ielas pārbūves projekts jeb Kuldīgas pilsētas dienvidu daļas infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības attīstībai 2. kārtā plānotais kopējais finansējums ir 2 011 616,49 eiro, no tā Taisnīgās pārkārtošanās fonda finansējums 1 709 874 eiro un 204 982,89 eiro ir pašvaldības finansējums. Ūdensvada un kanalizācijas izmaksas projektā sedz sadarbības partneris – SIA “Kuldīgas ūdens,” nodrošinot 96 759,58 eiro finansējumu. Būvdarbus iecerēts uzsākt 2024. gada oktobrī un pabeigt  līdz 2025. gada beigām.

Būvdarbus objektā veiks SIA “CTB, būvuzraudzības pakalpojumus nodrošinās SIA “Jurēvičs un partneri”, bet autoruzraudzību – SIA “PBT”.