AktualitātesJaunumiPagastiNīkrāces pagasts

Nīkrāces pagastā atvērts gaļas pārstrādes uzņēmums

Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš, Kurzemnieks

Nīkrāces pagasta Dzeldā 3. jūnijā atklāta gaļas pārstrādes ražotne SIA “SBS Latvia”, kas pieder Polijas uzņēmumam Skłodowscy. Ražošanas attīstībā uzņēmums investējis vairākus miljonus eiro, radot 30 jaunas darba vietas.

Ražotnes atklāšanas pasākumā piedalījās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska un vietnieks Artis Roberts, Nīkrāces pagasta pārvaldes vadītāja Ilona Rītiņa, uzņēmuma īpašnieki, darbinieki, biznesa partneri no Francijas, Izraēlas, Dānijas, Polijas un Latvijas, un citi interesenti.

“Katrs uzņēmējs ir vērtība, novada radītājs un attīstītājs. Esam gandarīti, ka SIA SBS Latvia jaunas ražotnes veidošanai ir izvēlējies tieši Kuldīgas novadu, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides stiprināšanā. Jauna uzņēmēja ienākšana novadā spēcina ne tikai darba vietu piedāvājumu iedzīvotājiem, bet arī attīstīta infrastruktūru, izaugsmes iespējas un veicina konkurētspēju.” teica Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Tomasz Skłodowski atklāšanas uzrunā uzsvēra, ka uzņēmumam tas ir nozīmīgs solis, realizējot ilgtspējīgas attīstības vīziju. “Mēs gribam būt tuvāk lopu audzētājiem, jaunu tirgu atvēršana ir iespēja stabilizēt mūsu piegādes. Es no visas sirds ticu, ka attīstīsim uzņēmumu un kļūsim par labāko darba devēju Kuldīgas novadā.”

Uzņēmums ražošanas attīstībā investējis vairākus miljonus eiro un ir ar ilggadēju pieredzi liellopu gaļas ražošanā. Tā plānos ir sadarboties gan ar vietējiem lopu audzētājiem, gan uzpircējiem. Viena no uzņēmuma vērtībām ir lauksaimniecības dzīvnieku labbūtība – nepakļaujot dzīvniekus nevajadzīgam stresam un samazinot transportēšanas  attālumus no saimniecības līdz kautuvei.

Jaunatvērtā ražotne novadā radījusi 30 jaunas darba vietas, no kurām patlaban aizpildītas ir 15.