AktualitātesPašvaldība

Ministru prezidente pirmajā reģionālajā vizītē apmeklē Kuldīgas novadu

Piektdien, 22. septembrī, savā pirmajā reģionālajā vizītē Kuldīgas novadā viesojās Ministru prezidente Evika Siliņa.

Kuldīgā Ministru prezidenti sagaidīja novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, vietnieks Artis Roberts, izpilddirektore Ilze Dambīte- Damberga, izpilddirektores vietniece Agnese Buka, kā arī Kuldīgas novada būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone un Kuldīgas attīstības aģentūras vadītāja Dace Šēle. Domes vadība iepazīstināja ar Kuldīgas novada attīstības plāniem, uzņēmējdarbības vidi un pašvaldības darbu kultūrvēsturiskā mantojuma aizsardzībā. Pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar Kuldīgas vecpilsētas iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

“Kuldīgas kļūšana par UNESCO Pasaules mantojuma pilsētu ir milzīgs novada vadības un iedzīvotāju kopīgs panākums, ar kuru tagad var lepoties visa Latvija. Tas bija iespējams, pateicoties iesaistīto cilvēku entuziasmam, skaidrai un apzinātai vīzijai, kā arī profesionālai sadarbībai ar valsts un starptautiskajām institūcijām. Kuldīgā vēsturiskais mantojums brīnišķīgā veidā apvienojas ar mūsdienīgu pilsētvidi un kopienas sajūtu. Man prieks, ka Kuldīga ir atradusi savu ceļu, un novada vadība strādā, lai pašvaldībā attīstītu uzņēmējdarbību, tūrismu, sociālos pakalpojumus, izglītības jomu, kā arī veidotu cilvēkiem dzīves telpu. Mums ir vairāk jāpopularizē pasaulē savi veiksmes stāsti – un Kuldīga šajā jomā rāda priekšzīmi!” saka Ministru prezidente Evika Siliņa.

Vizītes turpinājumā Evika Siliņa viesojās Kuldīgas Centra vidusskolā, kur tikās ar skolas vadību, novada Izglītības pārvaldības vadību un skolēniem. Tāpat Ministru prezidente pasniedza Ministru Kabineta Atzinības rakstu ilggadējai Kuldīgas Centra vidusskolas direktorei Brigitai Freijai.

Ministru prezidente izmantoja iespēju klātienē apskatīt skaisto Kuldīgas vecpilsētu un iepazīties ar pilsētas paveikto ceļā uz UNESCO. Pēc ekskursijas E. Siliņa apmeklēja Kalpaka ielas kvartālu mākslas, izglītības un koprades māju “Adatu fabrika,”  kur darbojas  starptautiskā maģistra līmeņa studiju programma SDSI, Kuldīgas mākslinieku rezidence, prototipēšanas darbnīcas, Kuldīgas digitālais centrs un LIAA Kuldīgas biznesa inkubators,  kā arī apskatīja Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma jaunbūvi.