AktualitātesPašvaldībaUzņēmējiemVecpilsētas svētkiTirgus

Kuldīgas Vecpilsētas svētkos vietējie mājražotāji un amatnieki satiksies Novadnieku pagalmā

Iepazīt seno amatu prasmes, iegādāties novadnieku darinājumus un piedalīties dažādās meistarklasēs – Kuldīgas Vecpilsētas svētkus – sestdien, 27. jūlijā, kuplinās četri dažādi tematiski pasākumi pilsētas pagalmos un laukumus. Apmeklētājus gaidīs Amatnieku placis, novadnieku amatnieku un mājražotāju pagalms, kā arī garšu kvartāls un Baltijas labāko dizaineru tirgus.

Šogad Kuldīga svētkus svin, turot godā novada senās un vēsturiskās prasmes, tāpēc arī apmeklētājiem piedāvās ne tikai iespēju iegādāties produkciju, bet arī piedalīties meistarklasēs, izmēģināt un apgūt dažādas iemaņas.

Amatnieku placis Rātslaukumā

Vecpilsētas sirds –  Kuldīgas Rātslaukums, sestdien, 27. jūlijā, no 11.00 līdz 19.00, kļūs par “Seno amatu placi,” kurā ikvienam būs unikāla iespēja iepazīties ar aizmirstām, bet ļoti noderīgām amatu prasmēm. Pasākumā piedalīsies vairāki amatnieki, kuri mūsdienās izmanto senās tehnoloģijas, radot vienreizējus un neatkārtojamus produktus. Notiks arī meistarklases, kas ļaus izzināt dažādus knifus un pašiem izmēģinot spēkus izgatavošanas procesā.

Kuldīgas novadnieku pagalms Liepājas ielā 14

Sestdien, 27.jūlijā, no 11.00 līdz 19.00, Liepājas iela 14 pagalmā pulcēsies Kuldīgas novada mājražotāji, amatnieki un uzņēmumi, lai apmeklētājiem dotu iespēju iepazīties ar paveikto un nobaudīt vietējos gardumus. Pagalmā būs degustācijas, meistarklases, radošas nodarbības un aktivitātes bērniem. Pasākumu bagātinās vietējo mākslinieku kultūras programma.

Aicinām tirgotājus – novadniekus –  pieteikties Kuldīgas pagalmam, līdz 20. jūnijam, aizpildot anketu: https://forms.gle/QFGvPn2VT47i1UHn9 (pieteikšanās var noslēgties arī ātrāk, ja tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits).

Vēršam uzmanību, ka dalība Kuldīgas novada pagalmā paredzēta tikai Kuldīgas novadā reģistrētiem mājražotājiem, amatniekiem un uzņēmējiem, kuru tirgotā produkcija ir atbilstoša Vecpilsētas svētku konceptam, kā arī tiem, kuri līdzās tirgošanai var piedāvāt meistarklases, degustācijas, radošas nodarbības.

Garšu kvartāls starp Kliņģeru, Torņa un Šauro ielu

starp Kliņģeru, Torņa un Šauro ielu 27.jūlijā, no 11.00 līdz 19.00, tiks atvērts “Garšu kvartāls”. Tajā tiks piedāvātas Latvijā audzētas un ražotas pārtikas preces – daudzveidīgi sieri, gaļa un zivis, svaigi cepta maize, kūkas, sukādes un sīrupi. Neparastus un gardus produktus atradīs arī jaunu garšu cienītāji. Garšu kvartāla piedāvājumu papildinās tematiskie produkti, kā piemēram trauki, tekstils, koka izstrādājumi un citi.

Rīgas dizaina tirgus 1905. gada parkā

Baltijas labākie dizaineri satiksies Vecpilsētas svētkos – 27. jūlijā no 11:00 līdz 19:00  – apmeklētājiem ļaujot baudīt lielisku atmosfēru, iegādāties modes, mākslas un dizaina preces.  Dizaina tirgū 1905. gada parkā apmeklētājus priecēs vairāk nekā 50 stendi ar apģērbiem, somām, rotaslietām, juvelierizstrādājumiem, interjera un bērnu precēm no visām Baltijas valstīm. Par muzikālo noformējumu pasākuma norises vietā rūpēsies novadnieki Artis Dvarionas un Ieva Dzene.

Papildu saziņai par norisi: Kuldīgas novada tūrisma attīstības centrs, Baznīcas iela 5, Kuldīga, e-pasts: tourinfo@kuldiga.lv;  mob. tālr.: 29334403