AktualitātesVecpilsētas svētki

Kuldīgas Vecpilsētas svētkos mākslas gardēžus priecēs stikla mākslas izstāde “Aizmirstais dārzs”

Kuldīgas Vecpilsētas svētkos mākslas cienītājus priecēs stikla mākslas izstāde “Aizmirstais dārzs,” kuru veidojušas septiņas mākslinieces Iveta Brence, Solvita Bruže, Džeina Mieze, Vika Šulca (stikls); Sanita Ābelīte (porcelāns); Danute Sīle (māls).

Izstādes koncepcija balstīta vēsturiskos faktos, ka Kuldīgai ir senas dārzu tradīcijas, par kurām vēsta gan leģendas, gan vēsturiskie raksti, taču mūsdienās dārzu kopšanas tradīcijas vecpilsētā ir retāk sastopamas. Mākslinieces iedzīvinājušas šīs tēmas radošās interpretācijas, izmantojot stiklu un no tā atvasinātus materiālus kā izteiksmes līdzekli.

Zinātniece Aija Melluma savā pētījumā raksta: “Sena Kuldīgas iezīme un tradīcija ir bijuši dārzi gan apbūvētajā daļā, gan ārpus tās, pilsētnieku atmiņā vēl ir senāko dārzniecību vietas. Tā ir gan vēsture, gan iespēja veidot jaunu dārzu pilsētu, balstoties uz tradīcijām un mūsdienu nostādnēm”. Hercogistes laikā pie Ventas atradies putnu dārzs, hercoga briežu dārzs un pilsdārzs. Katras vecpilsētas mājas pagalmu greznoja priekšdārziņš ar senajām puķu šķirnēm, kuploja garšaugi un ogu krūmi.

Šajā izstādē mākslinieki radījuši šīs tēmas radošās interpretācijas, izmantojot stiklu un no tā atvasinātus materiālus kā izteiksmes līdzekli.

Izstāde apskatāma:

  • piektdien, 26. jūlijā, no plkst. 16:00 līdz 19:00 Kaļķu ielā 3,
  • sestdien, 27. jūlijā no plkst. 12:00 līdz 18:00 Kaļķu ielā 3 un Baznīcas ielas 30 pagalmā.

Turklāt sestdien darbosies stikla mākslas darbnīca, dodot iespēju ikvienam pašam izgatavot savu stikla mākslas darbu.

Izstādes kuratore Vineta Groza, projekta  vadītāja Ilze Zariņa.  Kuldīgas kultūras centra projekts “Stikla mākslas retrospektīva “Aizmirstais dārzs” Kuldīgas vecpilsētā” realizēts ar VKKF mērķprogrammas „Latviešu vēsturisko zemju attīstības programmas” projekta ”Kurzemes kultūras programma 2024” atbalstu.