AktualitātesPašvaldība

Kuldīgas pilsētas karogs plīvos svētkos un ikdienā

Pašvaldība strādā pie karogu programmas, kas paredz, ka Kuldīgas karogs pilsētā kļūs pamanāmāks. To iecerēts izvietot gan pie pašvaldības ēkām un izglītības iestādēm, gan pilsētvidē, radot iedzīvotājiem kā svētkos tā ikdienā sajūtu par piederību savai pilsētai.  Iecerēts, ka svētku laikā, kad ierasti Kuldīga ietērpjas īpašā rotā, pilsētas karogiem blakus plīvos valsts karogi.

Kuldīgas karogi šobrīd pilsētvidē nav redzami bieži un nereti novērota situācija, ka vairākās vietās ir karoga kāti, kas stāv tukši. Tāpēc Kuldīgas novada pašvaldības vides dizainere ir apzinājusi piemērotākās vietas, kur  vajadzētu izvietot gan pilsētas, gan valsts karogus. Dizainere norāda, ka Kuldīgā karogu masti ir izvietoti pie sabiedriskām ēkām, taču maz redzami intensīvas satiksmes punktos – piemēram, iebraucot pilsētā, kur tie kalpotu arī kā īpaša atpazīšanas un pilsētas robežas zīme, vai ielu krustojumos – iebraucot Kuldīgā no Stendes ielas puses.

Jautājums par Kuldīgas pilsētas karogu programmu  un svētku noformējuma koncepciju tika apspriests Kuldīgas novada domes vecpilsētas vides komisijas un pilsētvides dizaina mākslinieciskās padomes apvienotajā sēdē, kā arī uzņēmējdarbības atbalsta komitejas sēdē. Sanākušie bija vienisprātis, ka pilsētas karoga koncepcija ir jāīsteno, atšķīrās domas par to, cik daudz karogu jāizvieto pilsētā un vecpilsētā.

Šobrīd Kuldīgas pilsētas karogu var iegādāties veikaliņā “Kuldīgas labumi,” kā arī pasūtīt drukas uzņēmumā “RD Dekors.” Sēdē rosināts tos ar laiku tirgot arī Kuldīgas tūrisma informācijas centrā.

Atgādinām, ka Kuldīgas pilsētas karogā attēlots rats, kas simbolizē pilsētas saistību ar citām Hanzas savienības pilsētām un norāda saistību ar Kuldīgas ģerboni. Karogā izmantotas Hercoga Jēkaba laika Kuldīgas krāsas – melns, sarkans un sudrabs. Karogs apstiprināts 1992. gadā, sagaidot pilsētas 750 gadu jubileju