AktualitātesIzglītībaJauniešiem

Skolēni vasarā strādās un apmeklēs nometnes

Sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, kura laikā Kuldīgas novada skolēniem būs iespēja apmeklēt pašvaldības līdzfinansētas vasaras nometnes, kā arī piedalīties jauniešu nodarbinātības projektā.

Jau vairākus gadus  Kuldīgas novada pašvaldība organizē jauniešu nodarbinātības projektu, sniedzot iespēju 16, 17 un 18 gadus veciem jauniešiem strādāt. Laikā no 1. jūnija līdz 31. augustam plānots nodarbināt 180 skolēnus 49 dažādos uzņēmumos un zemnieku saimniecībās. Jauniešu darbu pašvaldība apmaksā vienu mēnesi, ne vairāk kā četras stundas dienā, 20 stundas nedēļā, saņemot atlīdzību pēc valstī noteiktās minimālās stundas tarifa likmes (pēc Labklājības ministrijas noteiktām minimālām stundas tarifa likmēm).

Kuldīgas novada pašvaldība pirmo reizi skolēnu projektu īstenoja 2011. gadā ar mērķi sniegt praktisku darba pieredzi un iespēju nopelnīt savu pirmo algu.

Šovasar skolēniem Kuldīgas novadā piedāvā arī dažādas vasaras nometnes, no kurām jūnijā sāks darboties pirmās sešas. Par nometnē un iespējamo dalību tajās aicina interesēties pie nometņu vadītājiem (nometņu sarakstu un kontaktinformāciju skatīt https://ieej.lv/dpGB5).

Kuldīgas novada pašvaldība atbalstījusi 12 nometnes, kuras organizē skolas, dažādas biedrības, organizācijas un individuālas personas. Saturs nometnēs tradicionāli ir ļoti plašs un daudzveidīgs – māksla, sports un diennakts nometne.

Dodot iespēju sākumskolēniem lietderīgi un interesanti pavadītu laiku vasarā, Kuldīgas novada pašvaldība divu nedēļu garumā piedāvās bezmaksas radošās nodarbības izglītības iestādēs. Visu Kuldīgas novada vispārizglītojošo skolu 1.-4. klašu  skolēniem no 1. līdz 9. jūnijam un no 23. līdz 25. augustam tiks piedāvātas radošas aktivitātes savās skolās. Nodarbības skolas pedagogu vadībā notiks katru darba dienu no 9:00-14:00.

Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs radošas aktivitātes sākumskolēniem organizēs no 12. līdz 22. jūnijam, divas nedēļas iepriekš izsludinot vienotu pieteikšanos. Papildus informācijai aicinām vērsties pie izglītības iestādes vadītāja.