AktualitātesPašvaldība

Kuldīgas novada politiski represētās personas svētku pabalstā saņems 50 eiro

Foto: pexels.com

25. maijā Kuldīgas novada domes sēdē apstiprinātas izmaiņas saistošajos noteikumos par Kuldīgas novada pašvaldības svētku pabalstiem – tie paredz ieviest 50 eiro svētku pabalstu politiski represētām personām un par 10 eiro palielināt atbalstu novada senioriem nozīmīgās jubilejās.

Saskaņā ar izmaiņām Kuldīgas novada saistošajos noteikumos, turpmāk līdzās pabalstam jaundzimušajam, senioram nozīmīgā jubilejā un pabalstam nozīmīgā laulības jubilejā, ieviests jauns – svētku pabalsts politiski represētām personām, kurš stāsies spēkā no 2023. gada 2. jūnija. Novadā deklarētie politiski represētie iedzīvotāji reizi gadā saņems Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā  pabalstu 50 eiro apmērā. Tiesības saņemt šo pabalstu būs personām, kurām piešķirts politiski represētās personas statuss, ja personas dzīvesvieta deklarēta Kuldīgas novadā ne mazāk kā pēdējos sešus mēnešus līdz 1. novembrim un persona iesniegusi pirmreizēju iesniegumu pabalsta saņemšanai.

Deputāti lēmuši, ka no 2024. gada 1. janvāra  Kuldīgas novada senioru pabalsts nozīmīgās jubilejās būs par 10 eiro lielāks –  40 eiro. Tiesības saņemt pabalstu senioram nozīmīgā jubilejā ir sasniedzot 75., 80., 85., 90. un katru nākamo dzimšanas dienu. Savukārt personai, kura sasniegusi 100 gadu un vairāk, katrā dzimšanas dienā piešķirts pabalsts 150 eiro apmērā. To iespējams saņemt, pamatojoties uz iesniegumu.

Lai saņemtu kādu no Kuldīgas novada pašvaldības svētku pabalstiem, pirms tam 6 mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas jābūt deklarētam Kuldīgas novada administratīvajā teritorijā. Politiski represētajām personām pirmreizēju iesniegumu pabalsta saņemšanai jāiesniedz pilsētas vai pagastu sociālajiem darbiniekiem, iesniegumā norādot konta numuru un pievienojot politiski represētās personas statusa apliecinājuma kopiju. Ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu pabalsta saņemšanai var iesniegt, nosūtot to uz Sociālā dienesta oficiālo e-pastu soc.dienests@kuldiga.lv vai oficiālo e-adresi portālā www.latvija.lv.