Pagasti

Kuldīgas novada līnijdejotāji plūc laurus olimpiādē

Jūnija sākumā Jaunpilī norisinājās XI Latvijas līnijdejotāju olimpiāde “Rīgas kauss 2023”, kur simtiem dejotāju no visas Latvijas devās, lai parādītu savu sniegumu deju sacensībās solo, grupu un komandu disciplīnās, apgūtu jaunas dejotprasmes meistarklasēs, kā arī vakarā lieliskā paraugdemonstrējumu šovā ļautos gaismu un deju maģijai pils parka estrādē.

Kuldīgas novadu olimpiādē pārstāvēja 29 solo dejotāji un 6 komandas dažādu līmeņu un vecuma disciplīnās. Sniegums bija vienkārši izcils un mājās tika atvestas medaļas un kausi.

Pie godalgotām vietām tika:

• Patrīcija Barinska (Turlava) – Newcomer Teen Female – 1.vieta
• Emīlija Neimane (Pelči) – Newcomer Open Female – 1.vieta
• Jānis Rūķis (Upīškalns) – Novice Teen Male – 1.vieta
• Nora Skore (Kuldīga) – Novice Teen Female – 1.vieta
• Zanda Brēdiķe (Mežvalde) – Novice Diamond Female – 1.vieta
• Markuss Jokubauskis (Turlava) – Kids Male – 2.vieta
• Lienīte Neimane (Pelči) – Social Gold Female – 2.vieta
• Līva Buliņa (Mežvalde) – Newcomer Teen Female – 2.vieta}
• Daiga Vītola (Aizpute) – Intermediate Gold Female – 2.vieta
• Laura Skore (Kuldīga) – Social Teen Female – 3.vieta
• Madara Fībiga (Turlava) – Newcomer Junior Female – 3.vieta
• Anita Rita Strakse (Druva) – Novice Teen Female – 3.vieta

Lielus panākumus guva visas Kuldīgas novada komandas, izcīnot sešas uzvaras (četru cilvēku grupā, kantrī klasiskās komandas atklātajā un senioru vecuma grupās, modernās līnijdeju komandas junioru, atklātajā un senioru vecuma grupās) un vienu trešo vietu (Kuldīgas pilsētas pensionāru apvienība “Rumbiņa”).

Komandai “JZ juniors” (sastāvs: P.Barinska, E.Neimane, S.Jokubauska, N.Skore, A.R.Strakse, L.Buliņa, M.Balode, G.Orska), kura startēja kantrī klasisko komandu atklātajā vecuma grupā izdevās arī iegūt augstāko novērtējumu olimpiādē visu komandu konkurencē.

Dejotāju sniegumu vērtēja līnijdeju eksperti un starptautiski atzīti tiesneši no Vācijas, Nīderlandes, Anglijas, Beļģijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas

Esam lepni par dejotāju sasniegumiem un sakām paldies visiem, kuri ļāva Kuldīgas novada vārdam izgaismoties īpaši spoži šajā Latvijas līnijdeju kopienai tik nozīmīgajā pasākumā!