AktualitātesKuldīga

Kuldīgas ķieģeļu tilts svin 150 gadu jubileju

Viens no Kuldīgas simboliem – senais ķieģeļu tilts šogad svin 150 gadi. Par godu jubilejai tas jau šo sestdien festivāla “Audz’s Kurzemē” ietvaros kļūs par “Garšu tiltu,” pulcējot vietējos restorānus, šefpavārus un labas garšas cienītājus.

Atzīmējot nozīmīgo jubileju, piedāvājam interesantus faktus par Kuldīgas ķieģeļu tiltu:

• Tas ir trešais garākais ķieģeļu tilts Eiropā un otrs vecākais ķieģeļu velvju tilts Latvijā, kas ar savu eleganto arhitektūru un bagātīgo vēsturi piesaista gan tūristu, gan vietējo iedzīvotāju apbrīnu
  • Celts 1874. gadā pēc arhitekta Oto Dīces projekta
  • Tas ir 164 metrus garš un 8 metrus plats
  • Pirmā pasaules kara laikā, 1915. gadā, divi tilta laidumi labajā Ventas krastā tika iznīcināti, taču pēc kara tilts tika atjaunots
  • Bruģa segumu, kas kādreiz rotāja tiltu, 20. gadsimta gaitā aizstāja ar asfaltu, tomēr 2007. gadā tiltu restaurēja, atgriežot to vēsturiskajā izskatā. Tika atjaunots gan bruģis, gan izsmalcinātās laternas ar zivtiņu formā veidotām pamatnēm, kas piešķir tiltam neatkārtojamu raksturu
  • Tilts ir kļuvis par nozīmīgu vietu gan Latvijas, gan starptautiskajā kino. Tas ir iemūžināts tādās filmās kā “Emīla nedarbi”, “Mērnieku laiki”, “Krasts”, “Ūdensbumba resnajam runcim” un citās
  • Tilts ikdienā kalpo ne vien gājēju un auto kustībai, bet arī mīlestības apliecināšanai – tā ir iemīļota vieta jaunlaulātajiem, kuri to bieži izvēlas kā vietu laulību fotosesijām.

Svinam tilta jubileju kopā – par godu tilta 150 gadei, Kuldīgas senais ķieģeļu tilts un tā apkārtne sestdien, 14. septembrī pārvērtīsies par gardu svētku centru, kurā pirmo reizi norisināsies garšu festivāls “Audz’s Kurzemē”. Visas dienas garumā tilta abās pusēs notiks Kurzemes garšu baudīšana, tirgošanās ar vietējo ražotāju produkciju, dažādas meistarklases, sarunas u.c. aktivitātes.

Pasākuma programmu meklē šeit – https://kuldigasnovads.lv/kuldiga-pirmo-reizi-notiks-garsu-festivals-audzs-kurzeme/

Foto – Kuldīgas novada muzeja krājuma, Kuldīgas novada būvvaldes, Kuldīgas novada pašvaldības arhīvs.