AktualitātesPašvaldība

Kuldīgā turpinās decentralizēto kanalizācijas sistēmu pārbaudes

Kuldīgas novada pašvaldība ar SIA “Kuldīgas ūdens” un pašvaldības policijas atbalstu turpina decentralizēto kanalizācijas sistēmu pārbaudi – tiek apsekotas teritorijas pilsētā un apkārtējos ciemos, lai novērstu neattīrītu sadzīves notekūdeņu noplūdināšanu.
Pārbaudes tiek veiktas īpašumos, kur tiek izmantota lokālā kanalizācijas sistēma un to mērķis ir novērst nepareizu decentralizēto kanalizācijas sistēmu ekspluatāciju un to nodarīto kaitējumu videi, kā arī pārliecināties par dokumentu un apsekošanas prasību ievēršanu.
Uz nepieciešamību pēc aktīvākas kontroles norāda jau konstatētie vides piesārņojuma gadījumi pilsētā, kur lietusūdens novadīšanas grāvī redzami cauruļu izvadi ar neattīrītiem sadzīves kanalizācijas notekūdeņiem, kā arī Ventas ūdens kvalitātes rādītāji, kas pēdējā laikā pasliktinājušies.
Jau vairāk nekā trīs gadus spēkā ir prasība reģistrēt decentralizētās kanalizācijas sistēmas – daudzi Kuldīgas iedzīvotāji to ir izdarījuši, taču joprojām ir tādi šādu sistēmu īpašnieki, kuri prasību nav izpildījuši. Pašvaldība, dodot laiku iedzīvotājiem savest kārtībā savas decentralizētās kanalizācijas sistēmas un tās reģistrēt, līdz šim nav organizējusi plašas pārbaudes, taču šovasar tās uzsāktas.
Lai nepieļautu nelikumīgu rīcību un kaitējumu videi, pašvaldība aicina iedzīvotājus veikt pasākumus kanalizācijas notekūdeņu attīrīšanai – ierīkojot atbilstošu decentralizētās kanalizācijas sistēmu un reģistrējot to SIA “Kuldīgas Ūdens” vai sazinoties ar uzņēmumu par pieslēgšanos centralizētiem kanalizācijas tīkliem.