BūvvaldeBūvvalde skaidro

Koku ciršana ārpus meža: kā saņemt atļauju?

ATĻAUJA NEPIECIEŠAMA:

• Ja īpašumā ir koki ar celma caurmēru 20 cm un vairāk
  • Ja koki atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā (Ventas ieleja, Riežupes dabas parks u.c.)

ATĻAUJAS SAŅEMŠANAI NEPIECIEŠAMS:

• Iesniegums Kuldīgas novada pašvaldībai par koku ciršanu ārpus meža
  • zemes gabala robežu plāna kopija vai aktuāls topogrāfisks uzmērījums, kurā atzīmēti nocērtamie koki;
  • daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu par piekrišanu koku ciršanai, ja koki atrodas mājai piesaistītā zemesgabala teritorijā
  • koku foto fiksācijas dokumentus, ja koki apdraud cilvēku veselību vai dzīvību, infrastruktūras darbību vai īpašumu.

Iesniegumus izskata un lēmumus pieņem Kuldīgas novada pašvaldības Apstādījumu uzraudzīšanas komisija.

ŅEM VĒRĀ!

• Ja koks ir nokaltis un/vai bīstams, koka ciršana ir bez maksas
  • Ja cērtams augtspējīgs koks, tad zemes īpašniekam jāatlīdzina zaudējumi par dabas daudzveidības samazināšanu. To aprēķina, ņemot vērā koka sugu, skaitu, diametru, koka ciršanas iemeslu, tā atrašanās vietas koeficientu.
  • Saskaņā ar MK noteikumiem nr 309, pilsētas un ciema teritorijā koku ciršana aizliegta laikposmā no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam
  • Aizsargājama koka nociršanai nepieciešama Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja