AktualitātesPašvaldība

Kā reģistrēt decentralizēto kanalizācijas sistēmu

Ministru kabineta noteikumi Nr. 384 “Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu” nosaka notekūdeņu apsaimniekošanas prasības nekustamā īpašuma īpašnieka (dzīvokļu īpašumu mājā – visu dzīvokļu īpašnieku) īpašumā vai nekustamā īpašuma valdītāja valdījumā esošajās notekūdeņu kanalizācijas sistēmās, kuras nav pievienotas sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja centralizētajai kanalizācijas sistēmai, un šādu sistēmu reģistrācijas kārtību.

Noteikumi attiecas uz ciemu un pilsētu teritorijās esošām decentralizētajām kanalizācijas sistēmām, kurās notekūdeņu savākšanai vai attīrīšanai izmanto:

• rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kuras attīrītos notekūdeņus novada vidē un kuru kopējā jauda ir mazāka par 5 m3/diennaktī;
  • septiķus;
  • notekūdeņu krājtvertnes, kurās uzkrājas neattīrīti notekūdeņi, septisko tvertņu dūņas, fekālijas vai kanalizācijas sistēmu tīrīšanas atkritumi.

Kuldīgas novadā šo pakalpojumu veic:

• SIA “KULDĪGAS ŪDENS” reģistrē, uztur reģistru un apkalpo (veic asenizāciju) – Kuldīgas pilsētā, Alsungas, Ēdoles, Gudenieku, Īvandes, Kabiles, Kurmāles, Laidu, Padures, Pelču, Rendas, Rumbas, Snēpeles, Turlavas, Vārmes pagastos esošo decentralizēto kanalizācijas sistēmas, adrese: Ventspils iela 15, Kuldīga, Kuldīgas novads, LV-3301, tālr. 63350299, vai e-adresi vai elektronisko pastu: udens@kuldiga.lv
  • SIA “SKRUNDAS KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA” reģistrē, uztur reģistru un apkalpo (veic asenizāciju) – Skrundas pilsētā, Skrundas, Nīkrāces, Rudbāržu, Raņķu pagastos esošo decentralizēto kanalizācijas sistēmas, adrese: Liepājas iela 5, Skrunda, Kuldīgas novads, LV-3326, tālr.: +371 63331258 vai uz e-adresi vai elektronisko pastu: pasts@sks.lv

Kuldīgas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esoša nekustamā īpašuma īpašnieks vai valdītājs, kura īpašumā esošā decentralizētā kanalizācijas sistēma nav reģistrēta, sazinās un iesniedz decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistra uzturētājam atbilstoši pēc nekustamā īpašuma atrašanās vietas, pirmreizējo decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas apliecinājumu (skatīt mājas lapās: http://sks.lv/iesniegumi/ un https://udens.kuldiga.lv/iesniegumi/), kuru iesniedz personīgi vai nosūta pa pastu, vai elektroniski uz attiecīga Sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja e-adresi vai elektroniskā pasta adresi, ja tas sagatavots saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Atbilstoši pēc nekustamā īpašuma atrašanās vietas SIA “Kuldīgas ūdens” vai SIA “Skrundas komunālā saimniecība”  pilnvarotās personas ir tiesīgas veikt decentralizētās kanalizācijas sistēmas sākotnējo apsekošanu.