Kultūra

Aicina uz nekomerciālās mūzikas pasākumu “Underground Kuldiga”

Sestdien, 22. jūlijā plkst. 22.00 Piltenes ielā 25a Kuldīgā, jau otro gadu notiks pasākums “Underground Kuldiga 2023”. Pasākumā uzstāsies tādas  grupas kā  Zig Zag, Nostra, Calico, kā arī vakara laikā elektronisko mūziku spēlēs un par ballītes atmosfēru rūpēsies dažādi dīdžeji – Mr. Roughboy, Salmz un Reanimators.

“Ideja par nekomerciālās mūzikas pasākumu radās pirms trim gadiem ar mērķi atdzīvināt “underground” kultūru Kuldīgā. Kuldīgas novads var lepoties ar ļoti plašu kultūras pasākumu klāstu, augstvērtīgiem mūzikas un mākslas pasākumiem, taču “underground” kultūras pasākumi šeit pēdējo gadu laikā nav notikuši. Kā viens no redzamākajiem šīs kultūras lieciniekiem bija klubs “Zabadaks”, kur ilgus gadus mājvietu bija raduši nekomerciālās kultūras aktīvisti. Tas kļuva par starta platformu vairākām populārām underground grupām.” Saka Adrians Dravnieks, Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrības “Sprādziens” valdes loceklis.

Grupa Zig Zag ir latviešu alternatīvā /post pank roka grupa,kuras pirmsākumi meklējami 1985. gadā. Starp grupas zināmākajām dziesmām ir “Signe melo”, “Visas lietas” un “Gadu laiki”. Zig Zag šī brīža sastāvu veido Juris Lasinskis (vokāls, ģitāra), Jānis Māriņš (basģitāra), Uldis Timoško (bungas) un Arnis Zunda (taustiņinstrumenti).

Grupa Nostra  spēlē instrumentālu mūziku, kas lavierē starp agresiju un mieru, starp niknumu un dzīvesprieku. Daļa grupas skaņdarbu tiek radīti, iedvesmojoties no kino, literatūras vai apkārtējās vides, bet citu darbu nozīme top skaidra tikai pēc to rašanās. Grupa tika izveidota 2016.gada vasarā, taču pilnus apgriezienus uzņēma 2017. gadā tai pievienojās franču basģitārists Xavier Landes.

Grupa Calico apvieno sešus jauniešus, kas atpūsti no jūras krasta ieskandināt šajā pasaulē kārtīgu rokenrolu. Ir pagājis gads, kopš sāka aktīvi uzstāties uz Rīgas skatuvēm, taču dziesmas raksta jau kopš 2021. gada pavasara. Tautā saka, ka viņi ir ska-punk, taču viņu dziesmās ir plaša žanru buķete. Lai vai kā, tas absolūti ir enerğijas piepildīts roks ar klavieru, sintezatora un trombona dārdoņām.

Biļetes uz “Underground Kuldiga 2023” iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un pasākuma dienā uz vietas.

Pasākumu organizē Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrība “Sprādziens”, līdzfinansē Kuldīgas novada pašvaldība, informatīvo atbalstu nodrošina Kurzemes radio.