AktualitātesVecpilsētaBūvvalde

Izzina Kuldīgas novada pieeju vēsturiskā mantojuma pārvaldībā

Ar lielu prieku uzņemam ciemos delegāciju no Kuldīgas sadraudzības pilsētas Gruzijā Mchetas – mēra galveno padomnieku Levanu Eliašvili (Levan Eliashvili), Arhitektūras daļas vadītāju Eteri Gelašvili (Eteri Gelashvili) un Mchetas pašvaldības telpiskās iekārtošanas un infrastruktūras speciālisti Nino Mackaneli (Nino Machkhaneli).

Vizītes mērķis ir iepazīt Kuldīgas vecpilsētas pārvaldības principus, ceļu uz UNESCO, kā arī paveikto restaurācijas un iedzīvotāju iesaistes jomā. Mcheta 1994. gadā uzņemta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un šobrīd strādā pie pilsētas pārvaldības plāna, tāpēc vēlas apgūtu labās prakses piemērus no Kuldīgas novada pašvaldības.

Atzīmējot gadu kopš Kuldīgas vecpilsētas iekļaušanas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un pievēršot uzmanību pilsētas unikālajam mantojumam, vēsturisko vērtību saglabāšanai, izpētei un popularizēšanai, septembris Kuldīgā pasludināts par vēsturiskā mantojuma mēnesis. Tā ietvaros notiek izstādes, restaurācijas meistarklases, lekcijas, semināri, radošas nodarbes bērniem un citi pasākumi. Tos apmeklēs arī Gruzijas delegācijas pārstāvji, tostarp piektdien, 27. septembrī, piedalīsies ICOMOS Latvija un pašvaldības rīkotajā konferencē profesionāļiem “Teorija un prakse Venēcijas hartas transkripcijā.”

Kolēģus silti uzņēma Kuldīgas novada domes vadība – priekšsēdētāja Inese Astaševska, priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts, izpilddirektors Rimants Safonovs, Kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa, kā arī Būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone un vecpilsētas pārvaldības speciāliste Sintija Vītoliņa.