AktualitātesIzglītība

Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolas – 145

Foto: Lāsma Reinfelde

10.jūnijā tika svinēta Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolas 145. jubileja. Pirmā svinību daļa notika Kuldīgas kultūras centrā, bet vēlāk absolventi un skolotāji tikās skolas telpās.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska pasākumā teica: “Skola tā ir ēka, kur četrās sienās tiek lolota mūsu nākotne, tāpēc Kuldīgas novada pašvaldības vārdā es vēlos ikvienam novēlēt, lai šajā skolā vienmēr būtu zinoši un zinātkāri skolēni. Vienmēr būtu radoši un enerģijas pilni skolotāji. Un vienmēr būtu elastīga, gatava izaicinājumiem skolas vadība.”

I.Astaševska un Izglītības pārvaldes speciāliste Valda Krauze pasniedza atzinības rakstus par ieguldījumu skolas dzīvē, tos saņēma:

• skolotājs Arvis Sprude par ieguldījumu skolēnu motivēšanā augstiem sasniegumiem;
  • sociālā pedagoģe Sarmīte Jakobsone par ieguldījumu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska mazināšanā;
  • skolotāja Ligita Mežkalne par ieguldījumu skolēnu talantu attīstīšanā un radošuma izkopšanā;
  • skolotāja Jana Paipa par ieguldījumu skolas kora dziedāšanas tradīcijas uzturēšanā un popularizēšanā.

Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolas direktore Guntra Buivida pasākumā sacīja: “Sīksti, spītīgi un lepni skola mainījusies līdzi laikam. Mūsu skolā daudzi absolventi ir sākuši savu ceļu uz panākumiem, kļuvuši ievērojami vīri un sievas, bet pats slavenākais vīrs ir Indriķis Zeberiņš, kura vārdu tagad nes mūsu skola. Mēs turpinām mūsu seno kolēģu iesākto svēto darbu – mācīt, audzināt un pamanīt. Mūsu skola ir bagāta gan ar vēsturi, gan tradīcijām. Pedagogi, kas atnāk uz skolu strādā ilgi, jo ilgi.” Pasākumā tika sveikti arī skolā visilgāk strādājošie skolotāji.