AktualitātesPašvaldība

Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vizīte Kuldīgā: Sadarbība, Prioritātes un Katastrofu Pārvaldība

Šodien, 16. februārī,  Kuldīgā viesojās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kurš tikās ar Kuldīgas novada domes pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus saistībā ar pašvaldības policijas darbību, katastrofu pārvaldību un citiem iekšlietu sektora aspektiem.

Kozlovskis uzsvera iekšlietu dienestu stiprināšanas nozīmi, ieskaitot personāla atalgojuma paaugstināšanu un nepieciešamību mazināt atšķirības starp iekšlietu dienestu darbinieku un Nacionālo bruņoto spēku darbinieku atalgojumu.

Viena no svarīgākajām diskutētajām tēmām bija par katastrofu pārvaldības centru izveidi, lai nodrošinātu gatavību reaģēt un pieņemt lēmumus krīzes situācijās.

Sarunās ar Kuldīgas novada pašvaldību tika izceltas sadarbības iespējas starp valsts policiju un pašvaldības policiju, it īpaši attiecībā uz inventāra izmantošanu un lielākām pilnvarām pašvaldības policijas darbībās.

Vizītes laikā tika skarti arī citi svarīgi jautājumi, tostarp par ieviestajiem uzlabojumiem ātrās reaģēšanas sistēmā ar 112 aplikācijas izveidi un jaunu tehnoloģiju izmantošana, lai uzlabotu drošību un pārvaldību krīzes situācijās.