AktualitātesJaunumiKuldīgaSabiedrības līdzdalība

Iedzīvotāju aptauja par ielu nosaukumu maiņu Kuldīgā

Iedzīvotāji aicināti izteikt viedokli par priekšlikumiem divu ielu nosaukumu maiņai Kuldīgā.

Aptauja notiek līdz 16. oktobrim šeit: – https://forms.gle/Yhu3LxqoZ5ZrQBoJ6

Kuldīgas novada domes Nekustamo īpašumu nodaļa konstatējusi nepieciešamību pašvaldības nekustamajam īpašumam ar kadastra Nr. 62010240139, kas šobrīd reģistrēts ar nosaukumu Projektētā iela, veikt nosaukuma maiņu. Pamatojoties Valsts valodas centra atzinumu, ieteicamie nosaukumi jaunajai ielai ir – Mazā Ausekļa iela, Saktas iela vai Austras iela.

Savukārt Kuldīgas novada domes oficiālo vietvārdu un ielu nosaukumu maiņu izskatīšanas konsultatīvā komisijā, izskatot informāciju par Leona Paegles ielas vēsturiskiem nosaukumiem, iesaka mainīt tās nosaukumu uz Frīdenberga-Mieriņa ielu. Šādi iela nodēvēta 1934. gadā, godinot dzejnieku Jāni Frīdenbergu-Mieriņu, kurš bija ne tikai aktīvs Kuldīgas sabiedriskais darbinieks, bet arī kultūras mantojuma veidotājs. Viņa nozīmīgākais darbs “Taurētājs” ir spilgts piemērs literārās un patriotiskās vēstures saglabāšanai. Savukārt 1950. gadā, padomju varas laikā, ielas nosaukums tika mainīts uz Leona Paegles ielu, kas vairāk atspoguļoja ideoloģisko virzību.

Kuldīgas iedzīvotāji tiek aicināti izteikt viedokli par minēto ielu nosaukumu maiņu, vai nu izvēloties vienu no piedāvātajiem jaunā nosaukuma variantiem vai arī piedāvāt savu variantu un tā pamatotību. Saņemtie iedzīvotāju viedokļi tiks apkopoti un rezultāti tiks iesniegti jautājuma tālākai izskatīšanai Kuldīgas novada domei.

Viedokli var izteikt arī klātienē līdz 16. oktobrim Kuldīgas novada pašvaldībā (Baznīcas ielā 1, Kuldīgā).