Iedvesmojoša partneru tikšanās Kuldīgā projekta “WHAT THE FUN!” ietvaros

Septembra sākumā Eiropas valstu pārstāvji tikās gleznainajā Kuldīgas pilsētā, lai piedalītos starptautiskajā partneru sanāksmē Erasmus+ projektā “WHAT THE FUN! Mapping the Opportunities for Quality Leisure Time Through Service Learning”. Šis Erasmus+ projekts apvieno organizācijas no Beļģijas, Spānijas, Horvātijas un Latvijas, lai kopīgi izpētītu un kartētu kvalitatīvas brīvā laika pavadīšanas vietas partneru pilsētās.

Tikšanās norisinājās Kuldīgas koprades telpā “Adatu fabrika”, kur partneri iepazinās ar pilsētas inovācijām un iniciatīvām, apmeklēja Kuldīgas Digitālo inovāciju centru, koprades kokapstrādes darbnīcu un iepazinās arī ar maģistra programmu “Pakalpojumu dizains, inovācijas un stratēģijas”. Sanāksmes laikā, dalībnieki guva plašu ieskatu pašvaldības iniciatīvās, kas saistītas ar pilsētas attīstību, iedzīvotāju iniciatīvām, apmeklēja un guva pieredzi jauniešu brīva laika pavadīšanas vietā “Kuldīgas Jauniešu māju”. Iepazina, kā Kuldīgas novadā noris darbs ar jauniešiem gan pilsētā, gan lauku reģionos. Apskatījām, kā telpas veicina radošumu un ir vieta, kur īstenot savus projektus un līdzdarboties ar citiem vienaudžiem savu interešu un pilsētas attīstībai. Pilsētas iepazīšanu noslēdzām ar vizīti bijušajā Latvijas Bankas ēkā, tagad esošajā Kuldīgas novada muzeja krājumā, kur dalībnieki tika iepazīstināti ar interaktīvām un izglītojošām programmām un to elementiem, kas paredzēti, lai uzlabotu skolas mācību programmas un guva ieskatu Kuldīgas vēsturiskajā attīstībā.

Projekta progress un rezultāti

Sanāksmes laikā pārrunājām projekta progresu. Partneri dalījās ar pārskatu, atklājot gan panākumus, gan uzlabojamās jomas projekta ieviešanas procesā – mācību un digitālās platformas izstrādē. Viens no galvenajiem tematiem bija pirmais projekta rezultāts – gatavošanās digitalizēt “ArtMaps” – vizuāls rīks, kas paredzēts kvalitātes brīvā laika vietu kartēšanai jauniešiem. Līdz oktobra beigām katrs partneris iesniegs četrus mākslinieciskus “Artmaps”, kurus vēlāk būs iespējams aplūkot platformā.

Nākamie soļi

Gaidāmajā periodā partneri iezīmēja turpmākās mēnešu darbības plānu, kas ietver:

• “ArtMaps” izstrādes pagarinātajā termiņā līdz 2024. gada oktobrim.
  • Darbnīcu organizēšanu, lai radoši kartētu savas pilsētas un brīvā laika pavadīšanas vietas.
  • Sagatavošanos nākamajam lielajam notikumam: apmācību kursam Spānijā, kur partneri turpinās izstrādāt un testēt “Mapathon” (kartēšanas hakatons) metodoloģiju, kas paredzēta interaktīvākai iesaistei vietu kartēšanā un draudzīgu brīvā laika vietu identificēšanā.

Kopīga vīzija

Projekts “WHAT THE FUN! Mapping the Opportunities for Quality Leisure Time Through Service Learning” ir starptautiskas sadarbības projekts, kurā piedalās partneri no Vzw Elegast (Beļģija), Fundación Splora (Spānija), Udruga za poticanje razvoja ljudskih potencijala i kreativnosti – Prizma (Horvātija), Fundación General de la Universidad de Valladolid (Spānija) un Kuldīgas novada pašvaldība, strādājot kopā, lai kartētu un veicinātu kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas vietu atklāšanu partneru teritorijās.

Projekta rezultāti ne tikai uzlabos iedzīvotāju mijiedarbību ar savu apkārtni, bet arī veidos pamatu nākotnes inovācijām brīvā laika iespēju kartēšanā un popularizēšanā.