AktualitātesPašvaldība

Atsākušies būvdarbi Virkas ielas kvartālā; būvniecība noslēgsies 2023. gadā

Pēc pārtraukuma atsākušies būvdarbi Virkas ielas kvartālā Kuldīgā – turpinās Lapegļu, Virkas, Tehnikas, Īsās un Akmeņu ielu pārbūve. Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts uzsver šī objekta pārbūves nozīmīgumu, par galveno mērķi izvirzot būvdarbu pabeigšanu 2023. gadā.

Šobrīd par 85% pabeigtas apakšzemes komunikācijas. Nākamajā būvdarbu posmā tiks veidots ielu segums, tai skaitā konstruktīvās kārtas, apgaismojums Lapegļu ielā un veikti labiekārtošanas darbi. Plānots turpmāko divu nedēļu laikā sagatavot Lapegļu un Akmeņu ielas posmus bruģēšanai, lai varētu uzsākt bruģa ieklāšanu.

“Virkas ielas kvartāla pārbūvi un remontdarbu pabeigšanu ļoti gaida gan Kuldīgas iedzīvotāji, gan uzņēmēji, kuri šajā rajonā darbojas ļoti aktīvi. Būvniecības nozarei šis ir sarežģīts laiks, kas ietekmējis darbus arī šajā objektā  –  būvuzņēmējam SIA “ReRe Vide” saistībā ar uzņēmumā notiekošajiem reorganizācijas procesiem bija apgrūtināta spēja izpildīt līgumsaistības un veikt darbus. Šāda situācija nav pieņemama, tāpēc esam ieguldījuši gan juridisku, gan tehnisku darbu, lai būvdarbi objektā iespējami ātri atsāktos ar mērķi tos pabeigt 2023. gada rudens sezonā. Pašvaldības iepirkumu komisija apstiprinājusi būvuzņēmēja iesniegto apakšuzņēmēju SIA “ARB 7”, kurš jau uzsācis būvdarbus objektā, vienlaikus saglabājot visas līgumā noteiktās tiesības un pienākumus pret ģenerāluzņēmēju,” skaidro Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts.

Kuldīga mainās un attīstās – lai uzlabotu satiksmes infrastruktūru, padarot to ērtāku gājējiem, velosipēdistiem un autovadītājiem, pilsētā šobrīd notiek apjomīga piecu ielu pārbūve gandrīz divu kilometru garumā. Pārbūvē esošo un izbūvē jaunu apgaismojumu, brauktuvēs ieklāj betona bruģakmens segumu, sakārto ielām piegulošās nobrauktuves, ierīko labiekārtotas atpūtas vietas un apvienotos gājēju un veloceliņus, kā arī izbūvē lietus ūdens kanalizācijas tīklus. Tāpat šajā Kuldīgas daļā pārbūvē ūdens un sadzīves kanalizācijas tīklus, tostarp izbūvē sadzīves kanalizācijas tīklus posmos, kur iepriekš to nebija.

Liels paldies iedzīvotājiem par sapratni un pacietību būvdarbu veikšanas laikā. Šobrīd ir jāsaskaras ar neērtībām, bet jau drīz Kuldīgā būs par vēl vienu labiekārtotu vietu ar sakārtotu infrastruktūru vairāk.