AktualitātesJaunumi

Atbalsta 11 projektus ēku restaurācijai un konservācijai

Publicitātes foto

Šā gada maijā Kuldīgas novada pašvaldība aicināja iesniegt pieteikumus konkursa “Kuldīgas novada pašvaldības līdzekļu piešķiršana kultūras pieminekļu restaurācijai, atjaunošanai un konservācijai Kuldīgas novadā” mazajā programmā, kuras ietvaros  ir iespējams saņemt līdzfinansējumu 70%  apmērā no projekta objekta vai izstrādājuma saglabāšanas attiecināmo izmaksu kopsummas, nepārsniedzot 3000 eiro vienam projektam.

Programmas ietvaros ir iespējams saņemt līdzfinansējumu būvgaldniecības elementu – logu, durvju, slēģu u.c. atjaunošanai un/vai nomaiņai.

Līdzfinansējumu ir iespējams saņemt, ja saglabājamās ēkas daļa ir:

1.pieejama sabiedrības apskatei un ir valsts, reģiona vai vietējās nozīmes kultūras piemineklis;
2. pieejama sabiedrības apskatei un atrodas vienā no turpmāk norādītajām teritorijām:

2.1. valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis* „Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” (valsts aizsardzības Nr. 7435);
2.2. vietējas nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis “Kuldīgas vēsturiskā centra nomale ar Ventas senleju” (valsts aizsardzības Nr. 9320), līdzfinansējums tiek piešķirts arhitektoniski un kultūrvēsturiski vērtīgām ēkām un fona apbūves ēkām saskaņā ar Kuldīgas vecpilsētai Ventas senlejas lokālplānojumu.

Šajā konkursā saņēmām 12 pieteikumus, kurus izvērtējot konkursa komisija atbalstīja 11.

2023.gada konkursa mazajā programmā apstiprinātie projekti:

1. “Fasādes uzturēšanas darbi ēkai 1905. gada ielā 1, Kuldīgas novadā””, iesniedzēja SIA “Madana ST”;
2. “Dzīvojamās mājas Alunāna ielā 5 fasādes ārdurvju restaurācija, Kuldīgas novadā”, iesniedzēja Katrīna Lulle”;
3. “Jaunu koka logu izgatavošana, nomainot pakešu logus Baznīcas ielā 27, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzēja Aija Asne;
4. “Logu nomaiņa Jelgavas ielā 16-7, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzēja SIA “Dz4”;
5. “Ārdurvju nomaiņa, Kalna ielā 7, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzējs Gatis Rožkalns;
6. “Ēkas ārdurvju nomaiņa Kaļķu ielā 2, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzēja Naomi Maijas pilnvarotā persona Heda Auziņa;
7. “Koka logu restaurācija Liepājas ielā 8-10, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzēja Undīne Pallo;
8. “Durvju renovācija Liepājas ielā 43-1, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzēja Agrita Staško;
9. “Divu logu un to slēģu restaurācija Mālu ielā 18, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzēja SIA “Adrese”;
10. “Logu, slēģu un mājas fasādes durvju renovācija Smilšu ielā 17-2, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzēja Elita Roze;
11. “Vēsturisko ieejas durvju atjaunošana, Ventspils ielā 25-1, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”, iesniedzējs Vasilija Vačiļa;

Kopējais pieprasītais pašvaldības līdzfinansējums 2023. gada konkursa mazajā programmā 29225,07 eiro.

Kopumā šajā atbalsta programmā, ko pašvaldība īsteno kopš 2014. gada, desmit gadu laikā īstenoti 155 projekti, pašvaldības līdzfinansējumam sasniedzot gandrīz 975 tūkstošus eiro. Tai skaitā pērn, realizējot 22 vēsturisko ēku atjaunošanu, pašvaldība ēku īpašniekiem izmaksājusi līdzfinansējumu gandrīz 144 tūkstošu eiro apmērā.