AktualitātesVārmes pagastsAttīstība / teritorijas plānošana

Paziņojums par sākotnējo sabiedrisko apspriešanu Vēja parka “Vārme” un tā saistītās infrastruktūras būvniecība Kuldīgas novadā

Vides pārraudzības valsts birojs 2024. gada 2. maijā ir pieņēmis lēmumu Nr. 5-02-1/25/2024 par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu SIA “SP Venta” ierosinātajai darbībai – vēja parka “Vārme” un tā saistītās infrastruktūras būvniecība Saldus un Kuldīgas novados.

Paredzētās darbības ierosinātājs ir SIA “SP Venta” (reģistrācijas Nr. 42403048591, juridiskā adrese: Gustava Zemgala gatve 74A, Rīga, Latvija, LV-1039), kas ietilpst Latvijā reģistrētā uzņēmumā “Ignitis Renewables Latvia”, kas plašāk pazīstama kā Lietuvas enerģētikas grupa “Ignitis Group”.

Vēja parku “Vārme” plānots izveidot Saldus un Kuldīgas novados, uzstādot ne vairāk kā 20 vēja elektrostacijas, kur katras stacijas nominālā jauda varētu sasniegt 150 MW. Vēja parka būvniecības procesa laikā ir paredzēts izbūvēt saistīto infrastruktūru, kā arī izvērtēt risinājumus saražotās elektroenerģijas īslaicīgai akumulēšanai un ar šo procesu saistīto objektu būvniecībai.

Sākotnējā sabiedriskā apspriešana notiek no 2024. gada 18. oktobra līdz 11. novembrim, savukārt klātienes sanāksmes notiks 29. oktobrī plkst. 15.00 Jaunlutriņu Tautas namā (“Tautas nams”, Jaunlutriņi, Jaunlutriņu pag., Saldus nov., LV-3876) un 30. oktobrī plkst. 15.00 Kabiles pagasta saieta namā (“Kultūras”, Kabile, Kabiles pag., Kuldīgas nov., LV-3314).

Sanāksmei varēs pieslēgties tiešsaistē, un sanāksmes saite tiks publicēta vietnē https://environment.lv/ sadaļā “Aktualitātes”.

Ar sagatavotajiem materiāliem par paredzēto darbību var iepazīties:

• ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma izstrādātāja tīmekļa vietnē (https://environment.lv/lv/aktualitates);
  • Saldus novada pašvaldībā (Striķu iela 3, Saldus, Saldus nov., LV-3801) (darba laikā);
  • Šķēdes pagasta pārvaldē (Skolas iela 11, Šķēde, Šķēdes pagasts, Saldus novads, LV-3875) (darba laikā);
  • Jaunlutriņu pagasta pārvaldē (Upes iela 4, Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads, LV-3876) (darba laikā);
  • Lutriņu pagasta pārvaldē (“Pagasta māja”, Lutriņu pagasts, Saldus novads, LV-3861) (darba laikā);
  • Kuldīgas novada pašvaldībā (Baznīcas iela 1, Kuldīga, LV 3301) (darba laikā);
  • Kabiles pagasta pārvaldē („Spārītes”, Kabile, Kabiles pagasts, Kuldīgas novads, LV-3314) (darba laikā);
  • Vārmes pagasta pārvaldē („Avotiņi”, Vārme, Vārmes pagasts, Kuldīgas novads, LV-3333) (darba laikā).

Rakstiskus priekšlikumus par paredzētās darbības iespējamo ietekmi uz vidi var sūtīt Vides pārraudzības valsts birojam (Rūpniecības ielā 23, Rīga, LV-1045, tālrunis: 67321173, e‑pasts: pasts@vpvb.gov.lv, www.vpvb.gov.lv) līdz 2024. gada 11. novembrim.