AktualitātesJaunumiSportsFoto

Kuldīgā nosvinēti vērienīgi skriešanas svētki – Kuldīgas 19. pusmaratons

10. augustā, ar augstvērtīgiem rezultātiem jau 19. reizi norisinājās Kuldīgas pusmaratons! Šogad Kuldīgas gleznainās ieliņas piepildīja vairāk nekā 1400 skriešanas entuziastu! Kuldīgas pilsēta bija piepildīta ar neizsīkstošu enerģiju, priecīgiem cilvēkiem un lieliskām emocijām. Estrādes parks atkal uz dienu pārvērtās par īstu skrējēju pilsētiņu – tirdziņi, mūzika, patīkama atmosfēra un dažādi pārsteigumi, iepriecināja ikvienu!

Pirmie trasē devās ‘’DUNA’’ 21.0975 km un 10.565km dalībnieki, taču pirms skrējiena sportistiem uzmundrinošus vārdus veltīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska!

Mirkli vēlāk norisinājās mazuļu rāpošana, tad sekoja piecu kilometru distances sportisti, kā arī nūjotāji, bet ap plkst. 14:00 trasē savu varēšanu pierādīja mazie skrējēji, sacenšoties ‘’Stiga RM’’ bērnu 200, 300, 400 un 600 metru skrējienos.

Savu astoto uzvaru pusmaratona, 21 kilometra, distancē izcīnīja Dmitrijs Serjogins (1:07.38), 2. vietā ukraiņu sportists Vitalii Kuznetsov (1:11.30) un 3. vietu izcīnīja kuldīdznieks Kristaps Bērziņš, kurš trasi pieveica vienā stundā, 11 minūtēs un 39 sekundēs. Sieviešu konkurencē visātrākā bija skrējēja no Šauļiem – Lina Kiriliuk (1:17.11), 2. vietā Jeļena Ābele (1:20:19), savukārt 3. vietā Anita Siliņa (1:23.17)

Desmit kilometru distancē vislabāko laiku vīriešu konkurencē uzrādīja kuldīdznieks Uģis Jocis (0:33.47), 2.vietu izcīnīja Lauris Lapsa (0:34.03),  3. vietā ierindojās Mārtiņš Drāke (0:38.03). Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Santa Višķere (0:41.17), 2. vietu ieguva Diāna   Stolniece-Permaņicka (0:42:12) un 3. vietā Zanda Malančuka (0:42.44).

Piecu kilometru distancē visātrākais bija Jānis Razgalis (0:17.01), 2. vietā Edgars Šumskis (0:17.01), bet 3. vietā Arnis Ozoliņš (0:17.09). Pirmā sieviešu konkurencē Kitija Valtere (0:20:12), 2.vietā Diāna Bičkovska (0:21.31), savukārt 3.vietu izcīnīja Kristiāna Kudle (0:21.35).

Arī šogad Kuldīgas pusmaratona ātrumposmā bija iespēja izcīnīt īpašu titulu – Kalna ielas Karaliene un Karalis! Karaļa titulu izcīnīja Uģis Jocis, bet par Kalna Karalieni kronēja Valentīnu Romanovu. Abi titula ieguvēji balvā saņēma 150€ naudas balvu no ‘’Paulīnes Buregrnīcas’’

Kuldīgas pusmaratona organizators Ivo Solomahins: ‘’Lielais skrējiens atkal ir noslēdzies! Tagad būs laiks visu mierīgi pārdomāt, lai gatavotos jau nākamā gada lielajam jubilejas skrējienam! Paldies visai manai komandai un visiem, kuri piedalījās kaut mazliet, lai šis viss taptu! Mēs, Jūs, sportistus un entuziastus, ļoti gaidīsim nākamgad, Kuldīgas 20.pusmaratonā, kurš notiks 2025. gada 9. augustā! Uz tikšanos!

Organizatori izsaka milzīgu pateicību visiem vietējiem uzņēmumiem par atbalstu. Iedzīvotājiem par sapratni un dalībniekiem par dalību!