AktualitātesIzglītība

Simpozijs “Sirdsvārdi Latvijai”

2024. gada 17.maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā (KTTT) viesojās vairāk nekā 70 skolnieki un skolotāji no 20 izglītības iestādēm, kuri piedalījās jaunatnes radošajā mākslu simpozijā “Sirdsvārdi Latvijai”. Simpozija dalībniekus sveica KTTT direktora p.i. Iveta Bērziņa, uzsverot, ka tehnikumā turpinās labi iesāktās kultūrizglītības tradīcijas. Savukārt Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inese Astaševska novēlēja konkursantiem turpināt būt radošiem un dāvināja visiem literārām piezīmēm Kuldīgas novada blociņus. UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Elīna Bērziņa savā uzrunā novelēja jauniešiem neapstāties pie jau sasniegtā un izvirzīt arī jaunus mērķus. Valsts izglītības satura centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Jana Veinberga, uzrunājot jauniešus, akcentēja, saprot jauniešus, kuri ļāvušies izaicinājumam iedziļināties V.Plūdoņa daiļradē un darbos, un par viņa citātiem sacerējuši ļoti daudzveidīgus darbus. Simpozija atbalstītāja, SIA “ Amazone” valdes locekle izteica pateicību skolotājiem, kuru darbs ir kā misija veidot Latvijas nākotni, ieliekot bērnos un jauniešos dzīvei svarīgās garīgās vērtības.

Simpozija turpinājumā dalībniekiem bija iespēja noklausīties interesantas un izglītojošas lekcijas -Kuldīgas novada pašvaldības Vecpilsētas pārvaldības speciālistes Sintijas Vītoliņas lekciju par tēmu “Kuldīgas vecpilsēta – UNESCO Pasaules mantojuma vieta, un tās vērtības”, Kuldīgas novada muzeja pētnieces Kristīnes Beķeres lekciju “Ieskats Baltijas skolotāju semināra vesturē”, Rīgas Tehniskās universitātes profesores Alīdas Zigmundes lekciju par tēmu “Tev būs klausīt un paklausīt- Vilis Plūdons skolotāja amatā”. Savukārt V.Plūdoņa muzeja vadītāja Elīna Kūla-Braže pastāstīja par Plūdoņa Lejeniekiiem. Viesus iepriecināja ar koncertu Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma jautais koris “Liepzieds” (vadītāja Līga Aleksandra Jāvalde, koncertmeistare Stella Pavloviča).

Simpozija 3.daļā notika rakstnieka Viļa Plūdoņa 150.jubilejai veltītā literāro darbu un pārspriedumu konkursa noslēguma pasākums. Simpozija dalībniekus sveica tehnikuma simbols Ezis, kura lomā iejutās tehnikuma metodiķe Katrīna Spuleniece- Aišpure. Konkursantus klātienē sveica konkursa žūrijas pārstāves Lilita Mačtama, Anita Januša, Elīna Bērziņa, Ligita Mežkalne, savukārt Valsts izglītības, bet attālināti – VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vecākā eksperte Ineta Smilga. Konkurss noritēja vienā vecuma grupā, tajā varēja piedalīties ikviens interesents no 15 līdz 20 gadu vecumam). Konkursā piedalījās 164 skolēni no 41 Latvijas izglītības iestādes. Kopā konkursam tika iesniegti 94 literārie darbi (faktiski vairāk, jo dzejas nominācijā bija jāiesniedz vismaz 3 dzejoļu kopa) un 72 pārspriedumi. Rencēni, Rīga, Ogre, Valmiera, Priekuļi, Kuldīga, Ventspils, Rīga, Rēzekne, Skrīveri u.c.– no daudzam vietām nāk konkursa darbu autori. Laureātiem noslēguma pasākumā tika dota iespēja uzstāties ar savu darbu lasījumiem, ko viņi arī labprāt izmantoja.

Šī gada konkursa laureāti: Literāro darbu kategorija- Galvenā balva- Vendija Vitkovska (Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola) 1.vieta- Rēzija Ābeļkalne (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) 2.vieta- Viviāna Zariņa (Āgenskalna Valsts ģimnāzija) 3.vieta- Kristiāns Soņi (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola) Atzinības- Oskars Kobuss (Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija), Roberts Balodis (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), Polina Dundere (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Laura Dēlande (Druvas vidusskola), Elīza Evelīna Pētersone (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija) Pārspriedumu kategorija- Galvenā balva- Arturs Pastors (Rīgas Valsts tehnikums) 1.vieta- Justīne Turka (Rīgas Teikas vidusskola) 2.vieta- Erlends Bruģis (Ogres tehnikums) 3.vieta- Annija Bergmane (Zaļenieku Komerciālā un amatniecības vidusskola) Atzinības- Emīlija Kromholce (Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola), Kate Vīndedze (Druvas vidusskola), Everita Tone (KTTT), Patrīcija Červinska (Ogres 1. vidusskola), Sintija Krastiņa (Rīgas Katoļu ģimnāzija), Raivis Krūmiņš (Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola)

Kuldīgas novada pašvaldības simpātiju balvas ieguva Marta Agate Melduce (Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola), Madara Lāce (Druvas vidusskola) un Katrīna Stjopočkina (Kuldīgas Centra vidusskola). Savukārt VISC balvu ieguva Patrīcija Červinska. UNESCO LNK komisijas atzinību par izcilu sniegumu ieguva Vendija Vitkovska, atzinību par veiksmīgu dalību- Oskars Kobuss un Elīza Evelīna Pētersone. Konkursa laureātiem un viņu skolotājiem tika dāvāta arī iespēja doties izzinošā un interesantā ekskursijā pa Kuldīgu Paldies visiem simpozija dalībniekiem!