AktualitātesPašvaldībaSvarīgi

Stiprina sadraudzību ar Gruzijas pilsētu Mchetu

Kuldīgas novadu un seno Gruzijas galvaspilsētu Mchetu vieno cieša draudzība, kas aizsākās jau pirms 40 gadiem, 1983. gada jūlijā. Šo gadu laikā delegācijas vairākkārt viesojušās viena pie otras, lai stiprinātu saites tūrisma, kultūras mantojuma un vides pārvaldības jomā.

Gruzīni kuplinājuši Kuldīgas pilsētas svētkus ar savu kolektīviem un arī Kuldīgas amatiermākslas kolektīviem bijusi iespēja koncertēt dažādos Gruzijas reģionos, bet īpaši mīļi tie vienmēr tika gaidīti Mchetā, tradicionālajos svētkos “Mchetoba”.

Piektdien, 13. oktobrī, uz Gruzijas “Mchetoba” svētkiem devās Kuldīgas delegācija domes priekšsēdētājas vietnieka Arta Roberta vadībā. Delegācijas no Igaunijas, Francijas, Polijas, Lietuvas, Turcijas, Vācijas, Jāpānas un Latvijas uzņēma Mchetas pašvaldības vadītājs Dmitrijs Zurabišvili kopā ar mēra pirmo vietnieku Givi Giutašvili, mēra vietniekiem Tamazu Polodašvili un Giorgi Bajadze, kā arī domes priekšsēdētāju Giorgi Elošvili kopā ar vietniekiem.

“Man ir liels gods uzņemt jūs Gruzijas vecākajā galvaspilsētā Mchetā mūsu svētkos. Vēlos, lai draudzība starp mūsu pilsētām gadiem ejot kļūst arvien spēcīgāka,” sacīja Mchetas pašvaldības vadītājs Dmitrijs Zurabišvili un, saņēmis domes priekšsēdētājas vietnieka Arta Roberta uzaicinājumu uz Kuldīgas pilsētas svētkiem, apliecināja, ka Gruzijas delegācija labprāt šovasar ierastos atbildes vizītē.

Viesu delegācijas piedalījās oficiālajā pieņemšanā pie pašvaldības vadītāja, kā arī citās norisēs, iepazīstot gan Gruzijas kultūras mantojumu, gan svētku svinēšanas tradīcijas.  Neformālās sarunās ar citu valstu kolēģiem tika pārrunāta pašvaldību pieredze, risinot dažādus jautājumus, un apspriestas idejas iespējamiem kopīgiem attīstības projektiem.

Mcheta ir viena no senākajām Gruzijas pilsētām, kas jau izsenis ir bijusi reliģiskais centrs šajā valstī. Pilsēta lepojas ar seniem vēstures pieminekļiem, kas iekļauti Unesco Pasaules mantojuma sarakstā.