Pašvaldība iegādāsies kultūras centra ēku Piltenes ielā 32

Kuldīgas novada domes deputāti 28. augusta sēdē pieņēma lēmumu iegādāties nekustamo īpašumu Piltenes ielā 32, Kuldīgā, kur pašlaik darbojas Kuldīgas kultūras centrs.

“Ēkas īpašnieks – SIA “TKM Latvija” –  vēlas nekustamo īpašumu pārdot un  jau iepriekš pašvaldībai izteicis piedāvājumu ēku iegādāties.  Tolaik īpašuma cena bija krietni augstāka, tāpēc, izvērtējot finanšu resursus, lēmām par labu telpu nomai. Situācija ir mainījusies arī nekustamo īpašumu tirgū – šobrīd interesi par ēkas iegādi izrādījuši arī citi uzņēmēji, radot pamatotas bažas, ka mainoties īpašniekam, pastāv nopietni riski par nomas cenas kāpumu, vai pat nepieciešamību Kultūras centram meklēt jaunas telpas, ja jaunais īpašnieks ēku vēlēsies izmantot citiem mērķiem. Mums ir svarīgi, lai kultūras centrs darbotos vienā adresē un iedzīvotājiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvus  pasākumus, tāpēc ēkas iegāde šobrīd ir labākais risinājums iedzīvotāju interesēs.” saka Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Lai Kuldīgas novada iedzīvotājiem arī turpmāk būtu pieejamas plašas telpas dažādu pasākumu rīkošanai, amatiermākslas kolektīvu darbam un kino baudīšanai, izvērtējot visus finanšu aspektus, kā arī to, ka aktuālais vērtējums ēkai ir līdzvērtīgs iegādes summai, deputāti atbalstīja ieceri iegādāties ēku Piltenes ielā 32. Šim mērķim ņemot aizņēmumu Valsts kasē 1 359 980   eiro apmērā, bet 320 020 eiro segt no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Ēka Piltenes ielā 32 ir kļuvusi par nozīmīgu kultūras dzīves centru – 2024. gada pirmajā pusgadā bijušas vien 7 dienas, kad tajā nav notikuši mēģinājumi, pasākumi vai kino. Ēkas lielā zāle ar 445 sēdvietām faktiski ir vienīgā vieta Kuldīgas pilsētā, kurā var notikt lielāki kultūras pasākumi – koncerti, izrādes, semināri un korporatīvie pasākumi. Šogad  tajā organizēti 23 dažādi maksas un bezmaksas pasākumi, kurus apmeklējuši 4264 cilvēki, notikuši 15 pasākumi pašvaldības iestādēm, biedrībām un skolām – koncerti, izlaidumi, skates, bet 20 reizes telpu nomājuši neatkarīgie producenti koncertu vai semināru vajadzībām.  Kuldīgas Kultūras centrā ierīkota arī moderna kino zāle, kuru šogad apmeklējuši 5009 skatītāji. Ēkai ir būtiska loma  arī amatiermākslas kolektīvu darbā – telpas mēģinājumiem visas nedēļas garumā regulāri  izmanto 22 kolektīvi.

Līdz ar ēkas iegādi kultūras centra vajadzībām, pašvaldība joprojām turpina meklēt iespējas, kā piesaistīt finansējumu vēsturiskās kultūras centra ēkas Raiņa ielā 21 pārbūvei.  Būvnieka SIA “Ostas celtnieks” maksātnespējas dēļ, pašvaldība bija spiesta lauzt 2022. gadā noslēgto līgumu. Līdz iespējai atsākt būvdarbus, ēka ir nostiprināta un iekonservēta, lai to saglabātu esošā stāvoklī.  Jāņem vērā, ka šis ir ļoti  sarežģīts projekts – tādas ēkas kā  Raiņa ielā 21 būvniecība var ilgt no trīs līdz pat pieciem gadiem, kuru laikā pašvaldība par telpu nomu Piltenes ielā 32 būtu samaksājusi aptuveni 771 400 eiro pie nosacījuma, ja nomas maksa netiktu paaugstināta.