AktualitātesPašvaldībaIedzīvotājiemBūvniecībaBūvvalde

Konstatē neattīrītu sadzīves notekūdeņu novadīšanu lietus kanalizācijā

Veicot mājsaimniecību piegulošo teritoriju apsekošanu, Kuldīgas novada pašvaldības amatpersonas konstatējušas vides piesārņojuma gadījumus Kuldīgā un apkārtējos ciemos, kur lietus ūdens novadīšanas grāvī redzami cauruļu izvadi ar neattīrītiem sadzīves kanalizācijas notekūdeņiem raksturīgu smaku un krāsu.

Pašvaldība aicina nekavējoties veikt pasākumus kanalizācijas notekūdeņu attīrīšanai ierīkojot atbilstošu decentralizētās kanalizācijas sistēmu un reģistrējot to SIA “Kuldīgas Ūdens” vai sazināties ar SIA “Kuldīgas Ūdens” par pieslēgšanos centralizētiem kanalizācijas tīkliem. Pašvaldība veiks cauruļu izvadu tamponēšana, lai novērstu vides piesārņojumu ar neattīrītiem sadzīves kanalizācijas notekūdeņiem.

Jau ziņots, ka pasliktinājusies ūdens kvalitātes rādītā peldvietā “Mārtiņsala” Kuldīgā un Veselības inspekcija līdz atkārtotai analīžu saņemšanai tajā neiesaka peldēties. Ūdens kvalitāti epizodiski var ietekmēt piesārņojuma ienese no apkārtējās teritorijas, tāpēc pašvaldība arī turpmāk Ventas upē veiks ūdens analīzes, kā arī tās apkārtnē un visā novada teritorijā turpmāk pastiprināti kontrolēs decentralizētās kanalizācijas sistēmas un to reģistrāciju.

Mājsaimniecību piegulošo teritoriju apsekošanu Kuldīgas pilsētā un Pašvaldības administratīvās teritorijas ciemos Kuldīgas novada pašvaldības amatpersonas veic, pamatojoties uz Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu, MK noteikumiem Nr.384 “Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu” un Pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr. 2019/4 “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Kuldīgas novada pašvaldībā”, lai pārbaudītu minēto normatīvu ievērošanu un fiksētu iespējamos administratīvos pārkāpumus.