AktualitātesPagasti

Paldies darītājiem! Aizvadīts “Darīsim paši” noslēguma pasākums

27. janvārī “Klavins Piano” koncertzālē Kuldīgas novada pašvaldība pulcināja 2023. gada iniciatīvu konkursa “Darīsim paši” projektu īstenotājus, lai atskatītos uz kopā paveikto un pateiktos par novadnieku uzņēmību.

“Konkursam saņēmām rekordlielu pieteikumu skaitu – 104 dažādas ieceres. Tas ir  apliecinājums ne tikai projektu konkursa nepieciešamībai, bet arī novadnieku vēlmei iesaistīties, darīt vairāk un labāk, lai uzlabotu apkārtējo vidi un radītu prieku citiem. Jaunas atpūtas vietas, labiekārtots pagalms, rotaļu un spēļu laukumi, tērpi amatiermākslas kolektīviem, āra klase skolas pagalmā, jauns skatu laukums, veļas žāvētava, labiekārtots volejbola laukums – šie ir tikai daži no piemēriem, kur uzlabojumi panākti, sanākot kopā aktīviem ļaudīm, kurus vieno vēlme – darīt! Paldies katram no jums – lepojos, ka Kuldīgas novadā nu ir par 47 sakoptām vietām vairāk! ” saka Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

2023. gadā īstenoti 47 projekti, bet kopumā deviņu gadu laikā ar pašvaldības atbalstu “Darīsim paši” ietvaros īstenoti vairāk nekā 550 projekti. Pateicoties iedzīvotāju aktivitātei, remontētas kāpņu telpas, sakārtoti pagalmi un autostāvvietas, atjaunotas durvis un logi, veikti uzlabojumi baznīcās un kapsētās, darināti tērpi pašdarbības kolektīviem, ierīkoti rotaļu un sporta laukumi, kā arī paveikts daudz citu derīgu un vietējai sabiedrībai svarīgu darbu.

Svinīgajā pasākumā pašvaldība ar pateicības suvenīriem – krājkasīti jauniem mērķiem un projektiem – pateicās katram, kurš palīdzēja īstenot nozīmīgus un skaistus projektus: “Šogad žūrijas darbs bija laikietilpīgs un bieži laika apstākļi nelutināja –  devāmies ciemos un vērtējām projektus gan saulainās, gan vētrainās, lietainās un pat sniegotās dienās. Īpaši žūrijas komisija atzīmē un uzteic tos projektus, kuros iesaistījies vairākums mājas vai vietas iemītnieku. Tāpat priecē projekti, kuros īstenotāji lepojas ar radītu jaunu vietu, kad šķiet – paveikts teju neiespējamais.” Saka biedrības “Darīsim paši” vadītāja Ieva Birbele.

Iedzīvotāju iniciatīvu konkursa “Darīsim paši” mērķis ir radīt sakārtotu un uzlabotu apkārtējo vidi novadā, kā arī sekmēt iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu, paredzot iedzīvotāju iesaistīšanos un līdzdalību projektu īstenošanā. Katram no atbalstītajiem projektiem piešķirt līdz 800 eiro liels Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums. 2023. gadā īstenotos projektus iespējams apskatīt Kuldīgas novada pašvaldības tīmekļa vietnē kuldigasnovads.lv un Darīsim paši! mājas lapā.

Ar prieku ziņojam, ka arī  2024.gadā būs iespēja iesniegt projekta pieteikumus pašvaldības iniciatīvu konkursā “Darīsim paši.” Pavisam drīz tiks izsludināta konkursa jaunā kārta. Aicinām aktīvos novada iedzīvotājus izmantot iespējas, piedalīties konkursā un realizēt arī šogad jaunus, sabiedriski nozīmīgus un oriģinālus projektus.